Uyuşturucu zanlısına 2 gün daha ek tutukluluk

Lefkoşa’da meydana gelen Kanunsuz Uyuşturucu Madde Sentetik Cannabinoid Alma ve Tasarrufu meselesi ile ilgili olarak tutuklanan zanlı L.T.O. mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Uyuşturucu zanlısına 2 gün daha ek tutukluluk
banner22

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Cemal Ramiz, olguları aktardı. Polis, zanlı L.T.O.nın Kanunsuz Uyuşturucu Madde Sentetik Cannabinoid Alma ve Tasarrufu suçuna methaldar olduğunu belirtti. Polis, 28 Eylül 2021 tarihinde 18:50-19:45 saatleri arasında Lefkoşa Polis Müdürlüğü'ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi Lefkoşa Adli Şube ve Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü'nde görevli bir polis ekibi tarafından Gönyeli’de ikamet eden Zanlı L.T.O.'nın ikametgahında huzurunda mahkeme emri ile yapılan aramada tasarrufunda yaklaşık 2 gram ağırlığında Sentetik Cannabinoid türü uyuşturucu madde ve 6 adet üzerinde uyuşturucu kalıntısı olduğuna inanılan kağıt parçaları bulunarak emare olarak alındığını söyledi. Polis, adı edilenin suçüstü hali gereği tutuklandığını ve gönüllü ifade verip, konu maddeyi aranan bir şahıstan 16 ayrı pakette 10 gram olarak 3 bin TL karşılığında aldığını itiraf ettiğini belirtti. Polis, tahkikatın devam ettiğini, aranan bir kişi, kayıp emareler ve alınacak ifadeler olduğunu söyledi. Polis, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 2 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Ozankaya, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 2 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2021, 16:45

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner21

banner16

banner18

banner20