Yakıt ihalesi, Rekabet Kurulu tarafından durduruldu!

Rekabet Kurulu'na yapılan itiraz nedeniyle Teknecik Elektrik Santrali'ne yakıt alım ihalesiyle ilgili süreç, Rekabet Kurulu tarafından durduruldu.

Yakıt ihalesi, Rekabet Kurulu tarafından durduruldu!
banner22

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (KIB-TEK) eski Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Avcıoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Rekabet Kurulu'na yapılan itiraz nedeniyle Teknecik Elektrik Santrali'ne yakıt alım ihalesiyle ilgili sürecin Rekabet Kurulu tarafından durdurulduğunu duyurdu. 

Avcıoğlu'nun konuyla ilgili paylaşımı şu şekilde: 

287/ 2022 no'lu Kıb-Tek'in 150,000 ± 20% Metrik Ton Akaryakıt (Fuel-Oil ) Temin ve Taşıma İhalesi yine, yeni, yeniden BADDOS OLDU!
Merkezi İhale Komisyonundan yapılan duyuru şu şekilde;
"REKABET KURULUNA YAPILAN İTİRAZ NEDENİYLE İHALE İLE İLGİLİ SÜREÇ REKABET KURULU TARAFINDAN DURDURULMUŞTUR."
UBP-DP- YDP Hükümeti göreve geldiğinden beridir, onlarca kez SÖZDE İHALEYE çıkılmış, Kötü Yönetim ve Rant Paylaşmışları sebebiyle hiçbiri sonuçlandırılmamış, bu bahane edilerek defalarca yapılan İHALESİZ, ADRESE TESLİM Doğrudan Alımlarla ise Kıbtek ve Vatandaş Milyonlarca Lira ZARARA UĞRATILMIŞTIR.
Görünen o ki, Kötü Yönetim ve Rant Paylaşımı sebebiyle İhalesiz, Adrese Teslim Doğrudan Alımlar devam edecek, oluşan zararların faturası ise yine vatandaşa kesilecektir.
Daha önce de söylediğimiz gibi:

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner21

banner16

banner18

banner20