Yasadışı yollardan Güney Kıbrıs’a geçmek planları olmadı

Yasadışı yollardan Güney Kıbrıs’a geçmek planı yapan zanlılar Etiendem Nkeng Emmanuel, Uche Maxcellinus Lemoha, Paschal Chinedu Anugom, Philip Bienose ve Shafiqullah Haqmal tutuklanmalarının ardından mahkeme huzuruna çıkarıldılar.

Yasadışı yollardan Güney Kıbrıs’a geçmek planları olmadı
banner22

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Ali Arslan, olguları aktardı.

Polis, 23.03. 2022 tarihinde, saat 19:15, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğünü tarafından, Ercan Havaalanının batısında eski Lefkoşa yolu diye bilinen yerde, yapılan operasyonda, Zanlı 1 Etiendem Nkeng Emmanuel'in kullanımında bulunan HN 401 plakalı salon araç içerisinde, Zanlı 2 Uche Maxcellinus Lemoha, Zanlı 3 Paschal Chinedu Anugom, Zanlı 4 Philip Bıenose ve Zanlı 5 Shafiqullah Haqmal tespit edilerek, Zanlı 1 Etiendem Nkeng Emmanuel'den yapılan soruşturmada kişi başı 100 Euro karşılığı KKTC'den Askeri Yasak Bölgeyi ihlal edip G.K.R.Y.'ne geçirmek için ağır bir cürüm işlemek kastı ile gizli ittifak kurduklarının tespit edildiğini belirtti.

Polis, aynı tarihte zanlıların derdest emri gereği tutuklandığını ve Zanlı l'in tasarrufunda tespit edilen cep telefonunun mahkeme emri ile incelenmek üzere emare alındığını anlattı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner21

banner16

banner18

banner20