YDP adayları eğitimden geçti...

YDP Yerel Seçimlerde sahaya çıkmadan önce dün 08.12.2022 tarihinde Acapulco Otelde adaylara yönelik Seçmen Psikolojisi, Vücut Dili ve Hitabet, Parti Manifestosu konularında bir seminer yapıldı.

YDP adayları eğitimden geçti...
banner22

Seminere Adayların yanı sıra İlçe Başkanları, İlçe Seçim Komite üyeleri de katıldı.

Seminerde Avukat Kemal Bayraktar; "Nasıl oy kullanırız?", Engin Tolungüç; "Propaganda, Vücut Dili ve Hitabet", Genel Sekreter Prof Dr. Talip Atalay;" Seçmen psikolojisi ve siyaset sosyolojisi" Genel Başkan Erhan Arıklı ise; "Parti Manifestosu ve Yerel Seçimler" konularında katılımcılara sunum yaptılar.

Seminer sonrası genel bir değerlendirme yapan Genel Başkan Arıklı Kıbrıs meselesinde yaşanan süreci ve yeni milli Kıbrıs Politikasını anlatarak; "Bu yerel seçimler, sıradan bir belediye seçimi olma özelliğini aşmıştır. Bu seçimler Birleşik Kıbrıs peşinde koşanlarla, KKTC yi yaşatıp kökleştirenlerin seçimidir. Bizi Ankara'dan talimat almakla suçlayanlar, kendilerine kıble olarak Brüksel'i seçmiş durumdadırlar. Nitekim geçen hafta Brüksel’de AB koridorlarında Birleşik Kıbrıs için destek arayışında idiler. Bu arkadaşlar hem 'Birleşik Kıbrıs için bize oy verin' diyorlar, hem de 'Bu seçimlere Milli Dava havası vermeyin' diyorlar. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu" dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner21

banner16

banner18

banner20