KKTC DAAK AFAD eğitimine katılmak üzere Ankara’da

KKTC Doğal Afet Arama ve Kurtarma Derneği (DAAK), Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile yapılan protokol kapsamında, 18 kişilik bir ekiple Ankara’da düzenlenen deprem arama ve kurtarma eğitimine katıldı.

Yayın: 01.07.2024 - 09:50

141 kez okundu

KKTC DAAK AFAD eğitimine katılmak üzere Ankara’da

DAAK’tan yapılan açıklamaya göre, ekip eğitimlerin ardından gerçekleştirilecek tatbikat ve sınavlarla değerlendirilecek. Eğitim süresince yapılan çalışmalar ve gelişmeler sosyal medya üzerinden paylaşılacak.

Bu eğitim ve tatbikatlar, KKTC DAAK ile AFAD arasındaki ilk işbirliği olma özelliği taşıyor. Eğitim programına katılmak üzere Ankara’ya giden ekip, ilk olarak Anıtkabir’i ziyaret etti. Eğitim süresince ekip, AFAD Eğitim Merkezi’nde konaklıyor.

DAAK, daha önce KKTC Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı tarafından düzenlenen “Depremlerde Hareket Tarzları ve Arama Kurtarma Eğitimi”, İntergaz tarafından organize edilen “Yangın Güvenliği ve Yangınlarda Hareket Tarzları Eğitimi”, “Savox Delsar Akustik Dinleme Cihazı Eğitimi”, “İHA 1 Pilotu Eğitimi” ve uluslararası geçerliliğe sahip “EFR Acil İlk ve İkincil Yardım Eğitimi” gibi birçok eğitim programına katılmıştı.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap