KTOÖD “Kamuoyuna ve Üyelere Yönelik İletişim” eğitimi gerçekleştirdi

Avrupa Birliği (AB) tarafından desteklenen "Kıbrıslı Sivil Toplum İş Başında VIII" hibe programı çerçevesinde finanse edilen proje, Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği (KTOÖD) tarafından yürütülmektedir.

Yayın: 31.01.2024 - 14:05

51 kez okundu

KTOÖD “Kamuoyuna ve Üyelere Yönelik İletişim” eğitimi gerçekleştirdi

Proje adı “Engelli Bireylerin Güçlendirilmesi: İstihdamın Önündeki Engellerin Kaldırılması Yoluyla Engelli Bireylerin Haklarının Korunması”dır ve bu kapsamda “Kamuoyuna ve Üyelere Yönelik İletişim” eğitimi düzenlenmiştir.

KTOÖD tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, eğitimle birlikte, Kasım 2023’te kurulan “Engelli İstihdam Platformu” üye örgütlerinin kamuoyu ve kendi üyelerine yönelik iletişim faaliyetlerini daha etkili hale getirmeyi amaçlamaktadır.

Eğitimin ilk yarısında, sosyal medya ve dijital medya kanallarının gelişimi, hedef kitleye yönelik yaratıcı içerik geliştirme stratejileri ve platform üyesi örgütlerin dijital varlıkları gibi konular ele alındı.

Eğitimin ikinci yarısında ise, kamuoyu ve üyelerle dijital etkileşim yöntemleri detaylı bir şekilde incelenmiş, iletişimciye yardımcı olacak iletişim araçları ve dijital medya teknolojilerinin pratik kullanımları anlatılarak, örgütlerin iletişim faaliyetlerini daha etkin bir şekilde gerçekleştirmelerine katkı sağlandı.

“Engelli İstihdam Platformu” çerçevesinde sivil toplum örgütlerinin kapasitelerini artırmaya yönelik eğitimler, 16-17 Şubat tarihlerinde “Kampanya Dizayn Etme ve Uygulama Eğitimi” ile devam edecektir.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap