Kuzey Kıbrıs, Mezopotamya Turizm ve Gastronomi Fuarı’nda

Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığına bağlı Turizm Tanıtma ve Pazarlama Dairesi, 23 Mayıs’ta başlayan "Diyarbakır 2. Mezopotamya Turizm ve Gastronomi" fuarına katılım sağladı.

Yayın: 26.05.2024 - 08:35

62 kez okundu

Kuzey Kıbrıs, Mezopotamya  Turizm ve Gastronomi Fuarı’nda

Bakanlıktan yapılan açıklamada, yarın sona erecek fuara bakanlık yetkililerinin yanı sıra KKTC Gaziantep Konsolosu Kerem İzmen, Eğitim ve Kültür Ateşesi Bumin Paşa ve KKTC Mersin Turizm Koordinatörü Kazım Türkan’ın da katıldığı belirtildi.

Fuar süresince ziyaretçilere, Kıbrıs’a özgü lokum, ceviz macunu, turunç macunu, patlıcan macunu, incir macunu, hellim, çörek, meyve suyu, limonata, su, kahve ve çay gibi ikramlar sunuldu.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, TÜRSAB ve Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası’nın desteğiyle TÜRSAB Fuarcılık Hizmetleri A.Ş. ve Diyarbakır Fuarcılık ve Ticaret A.Ş. tarafından organize edilen 2. Mezopotamya Turizm ve Gastronomi Fuarı, turizm profesyonelleri ve ziyaretçileri Diyarbakır Mezopotamya Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde bir araya getirdi.

Fuarda, 23 farklı ülkeden satın alma heyetleri, partner il Mersin Büyükşehir Belediyesi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Dohok, 10 katılımcı il, 1 katılımcı ilçe, ticaret odaları, Diyarbakır ve diğer illerden 37 katılımcı firma yer aldı. Ayrıca bölgeye özgü paneller, atölyeler ve etkinliklerle katılımcılara yeni fırsatlar sunulduğu ifade edildi.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap