LTB’nin düzenlediği 20. Kıbrıs Tiyatro Festivali sona erdi

Lefkoşa Türk Belediyesi, bu yıl 20. kez gerçekleştirdiği Kıbrıs Tiyatro Festivali'ni "Işığa Yolculuk: Dönüşüm, Sevinç ve Değişim" temasıyla kutladı. Festival, Ankara Devlet Tiyatrosu'nun "Gonzago'nun Ölümü" oyunuyla son buldu.

Yayın: 12.06.2024 - 18:55

37 kez okundu

LTB’nin düzenlediği 20. Kıbrıs Tiyatro Festivali sona erdi

“Nedyalko Yordanov’un kaleminden, Farid Bikchantaev’in yönetmenliğinde sahnelenen Gonzago’nun Ölümü”nün oyuncu kadrosunda Ötüken Hürmüzlü, Ebru Gülerarslan Serin, Engin Özsayın, Şivan Binici, Gülin Ersoy, Batuhan Yalçın, Dara Tan, Hülya Yıldız, Eren Oray, Mümtaz Aydoğan Mengi ve Eşref Ergü Pişirici yer aldı.

Festivalin kapanış konuşmasını Lefkoşa Belediye Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Cem Aykut yaptı. Aykut, festivalin açılışından kapanışına kadar Ankara Devlet Tiyatrosu ile iş birliği yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, katkılarından dolayı teşekkür etti. Festivalde yer alan tüm tiyatrolara ayrı ayrı minnettarlık duyduklarını belirten Aykut, 21. Tiyatro Festivali’nde tekrar buluşma dileğini ileterek konuşmasını sonlandırdı.

Grand Pasha ve İktisatbank’ın ana sponsorluğunda gerçekleşen festivalin gümüş sponsoru Birinci Global olurken, salon sponsorluğunu Yakın Doğu Üniversitesi üstlendi. Ulaşım sponsorluğunu ise Northern Travel üstlenirken, Wideline, Bel-Koop ve SIBA Limited de festivale katkı sağlayan kuruluşlar arasında yer aldı.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap