'Yasak Elma'da Nesrin Cavadzade krizi

'Yasak Elma'da Şahika karakterine hayat veren Nesrin Cevadzade, diziden olaylı bir şekilde ayrılmıştı. Oyuncunun dizi setini terk edip geri dönmemesi üzerine yapım şirketinin, oyuncu sözleşmelerine cezai şart içeren yeni madde eklediği iddia edildi.

'Yasak Elma'da Nesrin Cavadzade krizi
banner22

Son olarak; geçtiğimiz sezon 'Yasak Elma' dizisine veda eden Nesrin Cavadzade'nin sezon sonunda seti terk edip geri dönmemesi üzerine yapım şirketi, oyuncu sözleşmelerine cezai şart içeren yeni madde ekledi.

Şu sıralar başka bir dizide oynayan Nesrin Cavadzade, yaşanan gerginlik sonrası işini bitirmeden seti terk etmiş, ardından da doktor raporu alıp telefonlarını açmamıştı.

Yapımcının telefonunu da açmayan oyuncuya stoksuz çekilen dizinin bölümünün tamamlanmasını riske ettiği için yapılan hikaye değişikliğiyle cenaze sahnesi yazılmıştı. Yaşanan bu olay sonrası oyuncu sözleşmelerine ayrı bir madde daha eklendi.

Birsen Altuntaş'ın haberine göre; oyuncu set programı doğrultusunda tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış doktor raporuyla kanıtlanabilir hastalık, ana veya babasının, eşinin, kardeşinin, çocuğunun vefatı ve adli makamlardan icabet etmesi zorunlu çağrı ve davetler dışında bir sebeple o günkü rolü bitmeden seti terk etmesi halinde bu durum; yönetmen, yardımcı yönetmen, prodüksiyon amiri ve uygulayıcı yapımcı tarafından tutanak altına alınacak.

750 BİN TL!

Bu halde oyuncu, seti terk ettiği gün başına 10 bölüm ücreti kadar cezai şartı yapımcıya ödemekle sorumlu. Ayrıca oyuncu işine zarar verecek tüm sözleşme yükümlülükleri ihlallerinde de toplam 750 bin TL cezai şartı ödemek zorunda.

"KENDİME ZAMAN AYIRABİLECEĞİM İŞ SEÇTİM"

Bebek’te objektiflere takılan Nesrin Cavadzade, rol aldığı ‘Üç Kuruş’ dizisinin reytinglerinden memnun olduğunu söyledi. Ünlü oyuncu, "Sürprizler olsun istiyorum. Detay vermeyeyim. İzledikçe görün nasıl bir karakterim olduğunu..." şeklinde konuştu.

Diziden kendisine zaman ayırdığını söyleyen Cavadzade, "Birazdan sete gideceğim ama kendime zaman ayırabiliyorum. Zaten kendime zaman ayırabileceğim bir iş seçtim. Dizi olarak benim çok yoğunlukta olmayacağım bir iş" dedi.

"Erkek işi, ‘Çukur’ gibi düşünün" diyen Cavadzade, "Erkek kahramanların yoğunlukta olduğu bir iş, bunu bilerek ve isteyerek bu işte bulunmak istedim, kendime zaman ayırmak için” açıklamasında bulundu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner21

banner16

banner18

banner20