“Mağusa’nın Flamingoları” fotoğraf yarışmasının ödülleri verildi

Gazimağusa Belediyesi tarafından düzenlenen “Mağusa’nın Flamingoları” adlı fotoğraf yarışmasının kazananları açıklandı ve ödülleri dağıtıldı.

Yayın: 06.06.2024 - 20:29

131 kez okundu

“Mağusa’nın Flamingoları” fotoğraf yarışmasının ödülleri verildi

Gazimağusa Bandabuliya’da gerçekleşen etkinlikte, 61 fotoğraf sergilenmeye değer bulundu. Kazananlara ödülleri verilirken, jüri üyeleri tarafından katılımcılara sertifikalar da takdim edildi.

Belediyenin açıklamasına göre, yarışmanın jüri heyetinde Fotoğraf Sanatçısı ve Akademisyen Yrd. Doç. Dr. İsmail Gökçe, Fotoğraf Sanatçısı ve Araştırmacı Kadir Kaba, Fotoğraf Sanatçısı Hasan Bağlar, Çevre Eğitimi ve Yönetimi Uzmanı-Kuş Gözlemcisi Dr. Asuman Korukoğlu Kuyucu ve Gazimağusa Belediyesi Kültür Şube Amiri Onursal Akdeniz yer aldı. Yarışmada Serhat Karaderi birincilik, üçüncülük ve mansiyon ödüllerini kazanırken, Eyüp Tamer Hüdaverdioğlu ikincilik ödülünü, Mehmet Ali Karahasan ve Veysi Canateş ise mansiyon ödüllerini aldı.

Sergi açılışında konuşan Gazimağusa Belediye Başkanı Süleyman Uluçay, Gazimağusa’nın son bir yıldır yoğun bir kültür-sanat etkinlik takvimi olduğunu ve Bandabuliya’nın bu alanda tanınan bir marka haline geldiğini belirtti.

Uluçay, Gazimağusa’nın önemli sulak alanlara sahip olduğunu ve bu alanların korunması için çalışmalar yürüttüklerini vurguladı. Ayrıca, Baykal Tüneli’ni müze ve kullanılabilir bir alan haline getirmek için çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Belediye olarak Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Vakıf Yöneticiler Kurulu ile iş birliği içinde olduklarını ifade eden Uluçay, Başkan Erdal Özcenk ile bir protokol imzaladıklarını ve bu sayede iki yüzden fazla öğrenciye yarı zamanlı çalışma olanağı sağladıklarını söyledi.

Uluçay, DAÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kılıç ve İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Ersoy’a yarışmaya verdikleri destekten dolayı teşekkür ederken, jüri üyelerine ve tüm katılımcılara da teşekkürlerini iletti.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap