Mahmut Abbas’ın ofisinden yayımlanan açıklamada “Güney Kıbrıs Rum Yönetimi” ifadesi kullanıldı

Norveç, İrlanda ve İspanya'nın Filistin devletini tanıma kararının ardından, Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas'ın ofisinden gelen teşekkür açıklamasında, Güney Kıbrıs için "Güney Kıbrıs Rum Yönetimi" ifadesinin kullanılması Rum medyasında yankı buldu.

Yayın: 22.05.2024 - 15:29

90 kez okundu

Rum gazeteleri, Filistin Devlet Başkanı’nın ofisinden yayımlanan İngilizce açıklamayı da içeren haberlerinde, Rum Dışişleri Bakanlığı’nın girişimiyle Abbas’ın ofisinden hatanın düzeltilmesi için yeni bir açıklama yapıldığını belirtti.

Rum radyosu, Güney Kıbrıs’taki Filistin Büyükelçisi Abdallah Attari’nin, Mahmut Abbas’ın ofisinden yapılan açıklamada “Güney Kıbrıs Rum Yönetimi” ifadesinin kullanılmasının bir çeviri hatası olduğunu ve Arapça açıklamanın doğru bir şekilde kaleme alındığını ifade ederek özür dilediğini duyurdu.

Abbas’ın ofisinden yayımlanan açıklamada, Filistin’i tanıyan üç AB ülkesine teşekkür edilirken, halen tanıyan diğer ülkelerin isimleri de sıralandı ve Güney Kıbrıs “Kıbrıs” yerine “Güney Kıbrıs Rum Yönetimi” olarak adlandırıldı.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap