Meclis Genel Kurulu yarın olağanüstü toplanacak

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, yarın saat 10.00'da özel bir toplantı gerçekleştirecek.

Yayın: 02.07.2024 - 13:55

45 kez okundu

Meclis Genel Kurulu yarın olağanüstü toplanacak

Toplantının ana gündem maddeleri arasında, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Hükümeti arasında Akıllı Ulaşım Sistemleri Projesi için Uygulama Protokolü (Onay) Yasa Tasarısı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Hükümeti ile Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti arasında Yapı İşleri Alanında Mutabakat Zaptı (Onay) Yasa Tasarısı ve Yayın Yüksek Kurulu’nun 2024 Mali Yılı Ek Bütçe Yasa Tasarısı yer alıyor.

Genel Kurul aynı zamanda Kıbrıs Türk Emlakçılar Birliği Yasa Önerisi, Konut Edindirme (Değişiklik) Yasa Tasarısı, Madalya ve Nişanlar (Değişiklik) Yasa Tasarısı, Yabancılar ve Göçmenler (Değişiklik) Yasa Tasarısı ile Haksız Fiiller (Değişiklik) Yasa Önerisi’ni de ele alacak.

Olağanüstü birleşimde, Cumhuriyet Meclisi İçtüzüğü (Değişiklik) Karar Önerisi’nin üçüncü görüşmesi yapılacak ve İstatistik Kurumu verilerinin doğruluğuyla ilgili Meclis Araştırma Komitesi’nin raporu incelenecek.

Cumhuriyet Meclisi, yasama yılının son olağan toplantısını 25 Haziran Salı günü gerçekleştirmiş ve dün itibarıyla tatile girmişti.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap