Medya Başarı ve Teşvik Ödülleri için başvurular başladı

Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği (KTGB), her yıl 11 Temmuz'da kutlanan Basın Günü'nde Birlik üyelerine Medya Başarı ve Teşvik Ödülleri vermek için hazırlıklarını tamamladı. Bu ödüller için başvurular artık 18 farklı kategoride kabul edilmeye başlandı.

Yayın: 25.05.2024 - 11:14

112 kez okundu

Medya Başarı ve Teşvik Ödülleri için başvurular başladı

KTGB’nin düzenlediği Medya Başarı ve Teşvik Ödülleri, gazetecilerin mesleki başarılarını ödüllendirmeyi amaçlıyor. Ödüller arasında “Barış Gazeteciliği Özel Ödülü”, “Medyada Hakan Çakmak Kültür Sanat Ödülü” ve “Gazetecilik Mesleğine Katkıda Bulunan Akademik Çalışma Ödülü” gibi özel kategoriler de bulunuyor.

Başvurular, eser sahipleri tarafından doğrudan yapılabilirken aynı zamanda Gazeteciler Birliği üyeleri tarafından da önerilebiliyor. Ödül Komitesi ise deneyimli isimlerden oluşuyor: Efdal Keser, Rasıh Reşat, Fehmi Gürdallı, Metin Ersoy ve Erten Kasımoğlu. Ödül Komitesi, 1 Haziran 2023 ile 1 Haziran 2024 tarihleri arasında yayınlanmış eserleri değerlendirecek ve kazananları belirleyecek.

Bu yıl, üniversite öğrencileri için de özel kategoriler bulunuyor. Haber, fotoğraf ve webcast alanlarında üç ayrı kategoride ödüller verilecek. KTGB sekreterliği, elden yapılan başvurular için son tarihi 15 Haziran 2024 olarak belirledi.

Başvurular ve detaylı bilgiler için Ödül Yönetmeliği ve Başvuru Formu, https://gazetecilerbirligi.com/belgeler/ adresinden erişilebilir. Katılımcıların başvuru süresini kaçırmamaları ve gerekli belgeleri eksiksiz olarak hazırlamaları önem taşıyor.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap