Milli Eğitim Bakanı Çavuşoğlu Trabzon’da resmi temaslarda bulunuyor

Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Trabzon'da resmi ziyaretlerde bulunmak üzere şehre geldi.

Yayın: 13.06.2024 - 16:12

121 kez okundu

Milli Eğitim Bakanı Çavuşoğlu Trabzon’da resmi temaslarda bulunuyor

Bakanlık kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Bakan Çavuşoğlu, Yükseköğrenim ve Dış İlişkiler Dairesi Müdürü Behçet Çelebi ve Genel Ortaöğretim Dairesi Müdürü Cengiz Topel Uzun ile birlikte Trabzon’a gitti. KKTC Trabzon Konsolosu Erek Çağatay tarafından karşılanan Bakan Çavuşoğlu, Trabzon ziyaretinde ilk olarak KKTC Trabzon Konsolosluğu’nu ziyaret etti.

Trabzon Valiliği’ni de ziyaret eden Bakan Çavuşoğlu, Vali Aziz Yıldırım ile bir araya geldi. Görüşme sırasında KKTC vatandaşı öğrencilerin Trabzon Üniversitesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde eğitim almalarının desteklenmesi gerektiğini vurgulayan Çavuşoğlu, Trabzon’un güvenli ve öğrenci dostu bir şehir olduğunu ifade etti.

Vali Yıldırım ise Trabzon’un sunduğu imkanlar hakkında bilgi vererek, KKTC öğrencilerinin şehirlerinde eğitim almalarının önemini vurguladı ve bu konuda yapılan iş birliğinden memnuniyet duyduklarını belirtti.

Bakan Çavuşoğlu ve beraberindeki heyet daha sonra Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’i ziyaret etti. Genç, görüşmede Trabzon’un öğrencilere sunduğu yaşam kalitesine dikkat çekerek, şehrin altyapı çalışmaları ve çevre düzenlemeleri ile öğrencilere huzurlu bir ortam sağlandığını vurguladı.

Bakan Çavuşoğlu, ziyaretin önemine vurgu yaparak, “Karadeniz insanıyla kurduğumuz bağ çok kıymetli. Öğrencilerimizin bu şehirde eğitim görmelerini büyük bir önem taşıyor.” dedi ve Trabzon’a olan yakınlığını dile getirdi.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap