Muhasebe ve Denetim Meslek Yasası ve Serbest Liman ve Bölge Yasası tasarıları komitede ele alındı

Cumhuriyet Meclisi'nin Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi, Kuzey Kıbrıs'ın muhasebe ve denetim mesleklerini düzenleyen yasa tasarısı ile Serbest Liman ve Bölge yasasında değişiklik yapmayı öngören tasarının görüşmelerine devam etti.

Yayın: 05.06.2024 - 17:02

40 kez okundu

Muhasebe ve Denetim Meslek Yasası ve Serbest Liman ve Bölge Yasası tasarıları komitede ele alındı

Meclis’ten yapılan açıklamaya göre, bugün saat 10.00’da toplanan Komite, öncelikle “Kuzey Kıbrıs Muhasebe ve Denetim Meslek Yasa Tasarısı”nı ele aldı ve ardından “Serbest Liman ve Bölge (Değişiklik) Yasa Tasarısı”nı görüşerek, tasarıların ikinci aşamasını tamamladı.

Her iki yasa tasarısının aciliyet gerektirmediği belirtildi ve üçüncü görüşmelerinin bir sonraki toplantıda yapılacağı ifade edildi.

Komite toplantısına, Maliye Bakanlığı, Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, Gelir ve Vergi Dairesi, Kamu Hizmeti Komisyonu ve Kuzey Kıbrıs Bağımsız Hesap Uzmanları Birliği’nden yetkililer davet edilerek, tasarılarla ilgili görüşlerini sundular.

UBP Milletvekili ve Komite Başkanı Resmiye Eroğlu Canaltay başkanlığındaki toplantıya, CTP Milletvekili Komite Başkan Vekili Erkut Şahali ile Komite Üyeleri UBP Milletvekili Hasan Küçük, CTP Milletvekili Salahi Şahiner ve UBP Milletvekili Alişan Şan da katıldılar.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap