Özdenefe, Mağusa Kültür Derneği’ni ziyaret etti

Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Fazilet Özdenefe, Mağusa Kültür Derneği'ni ziyaret etti.

Yayın: 26.05.2024 - 10:37

56 kez okundu

Özdenefe, Mağusa Kültür Derneği’ni ziyaret etti

Meclis’ten alınan bilgilere göre, ziyaret sırasında Cumhuriyetçi Türk Partisi Milletvekili Şifa Çolakoğlu da hazır bulundu.

Mağusa Kültür Derneği Başkanı Sermin İyican, ziyaret için teşekkür ederek derneğin faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

İyican, dernek bünyesinde el sanatları, resim, oymacılık, seramik, dikiş ve geri dönüşüm gibi kurslar düzenlendiğini belirterek, Yeşil Bilezik Projesi ile çevre bilinci ve farkındalığının artırılmasının amaçlandığını ifade etti.

Ayrıca İyican, 32. Uluslararası Gazimağusa Çocuk ve Gençlik Festivali kapsamında yapılacak etkinlikler hakkında detaylı bilgi verdi. Bu etkinlikler arasında İlkokullar Arası Dans Buluşması, Kültürümüzü Yaşatalım Sergisi’nin açılışı Gazimağusa Bandabuliya’da ve Festival Yürüyüşü programı yer alıyor.

Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Fazilet Özdenefe, derneğin çalışmalarını takdir ederek örnek bir kuruluş olduğunu vurguladı.

Kadınlara yönelik faaliyetlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Özdenefe, kadınların ekonomik ve sosyal hayatta daha fazla yer almasının önemine işaret etti. Kadınların üretimdeki rolünün artması gerektiğini belirten Özdenefe, devlet politikalarının bu yönde olması gerektiğini ve sivil toplum örgütlerinin de desteklenmesi gerektiğini vurguladı.

Özdenefe, ziyaret sırasında dernek yöneticilerine de başarılar dileyerek Mağusa Kültür Derneği’ne desteklerini ifade etti.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap