Arıklı: 9 Ocak ötelenirse kaybeden halk olacak

Arıklı: 9 Ocak ötelenirse kaybeden halk olacak
banner22

KIBRIS HABER ÖZEL

YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı, seçimle ilgili değerlendirme yaptı, UBP Genel Başkanı Faiz Sucuoğlu’na mesaj gönderdi. Erken seçimin hükümete geldikleri günden bu yana kaçınılmaz olduğunu söylediklerini kaydeden Arıklı, “Biz Yeniden Doğuş Partisi olarak yıllardan beri erken seçimin kaçınılmaz olduğunu Meclis’e ilk girdiğimiz günden itibaren söylüyorduk” dedi.


Meclisten bir icraat hükümetinin çıkmayacağını, çıkacak olan parçalı bölüklü kalıcı icraatların yapılamayacağını defalarca söylediklerini ifade eden Erhan Arıklı, “Şimdi önümüzde bir fırsat var…

Bu fırsat; seçim yasasının değiştirilerek en kısa sürede seçime gidilmesidir. Faiz Sucuoğlu teknokrat bir hükümet kurarak tüm siyasi partilerin desteğini alır, seçim yasasını değiştirir ve o şekilde seçime gidersek, bütçeyi geçirerek bu ülkeye en büyük iyiliği yapmış olur. YDP olarak bizde üzerimize düşeni yaparız. En önemli şart 9 Ocak tarihinde bir seçim yapılmasıdır. 9 Ocak tarihinin ötelenmesi halinde, yerel seçim yasakları dolayısı ile 2022 Haziranı’na kadar olan süreyi de kaybedeceğiz. Kaybeden halk olacak. Daha fazla bu ıstırabı çektirmenin bir anlamı yok. Sucuoğlu’nun çalışmalarını merakla takip ediyoruz. Gereken desteği gelinen noktayı izleyerek kararı vereceğiz” ifadelerini kullandı.


Arıklı sözlerini şöyle sürdürdü: " Siyaset acemisi bir takım kişiler sanki biz Faiz Sucuoğlu ile kan davalıymışız gibi  davranmamızı istiyorlar. Bu siyaset acemilerine diyorum ki siyasette ebedi dostluklar ve ebedi düşmanlıklar yoktur. Siyaset acemisi Özersay bir kahve bile içmeyeceğim dediği için ülke çok şey kaybetti. Biz böyle bir tuzağa düşmeyiz. Bu dönemde Sucuoğlu’nun Başbakan olması halinde  hükümetten çekiliriz dedik. Kuracağı hükümette yer almayı peşinen reddettik. Önümüzdeki dönem ne olacağına parti yetkili kurulları karar verir.”

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2021, 12:17

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner21

banner16

banner18

banner20