Polis hücrelerinde tutuklu bekleyen, sanıklar cezaevine aktarılıyor

U 527 mahkûm ve tutuklunun bulunduğu Merkezi Cezaevinde 93 kişinin tedavisi henüz tamamlanmadı. Mahkûm ve tutukluların koğuşları dezenfekte edilirken, cezaevinde salgın nedeniyle uzun süredir birçok polis karakolunda tutuklu bulunan 120 sanık parça parça cezaevine sevk ediliyor.

Polis hücrelerinde tutuklu bekleyen, sanıklar cezaevine aktarılıyor
banner22

KIBRIS HABER ÖZEL


Merkezi Cezaevinde salgın tedbirleri alınırken, uzun süredir salgın nedeniyle giriş çıkışların durduğu cezaevine karakollarda tutuklu bekleyen sanıkların parça parça sevki başladı. 93 mahkûm ve tutuklunun tedavisi ise pandemi otelinde sürüyor.
Yaklaşık bir aydır yaşanan salgın nedeniyle cezaevinde bekleyen tutukluların davaları henüz görüşülmeye başlanmazken, getirilen ziyaretçi kısıtlaması da devam ediyor. Mahkum ve tutuklu yakınları cezaevine sadece eşya bırakabiliyor.
KTAMS Başkanı Güven Bengihan, Merkezi Cezaevinde gelişen son durumları KIBRIS HABER’e değerlendirdi.


BENGİHAN: “ANGARYA ÇALIŞTIRILMAYA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”

KIBRIS HABER’e konuşan Güven Bengihan, Merkezi Cezaevinde salgın nedeniyle gardiyanların ek mesai sürelerini doldurduklarını söyledi.  Gardiyanların görev bitimi sonrası, pandemi otellerinde de sürdürdüklerini kaydederek, “angarya çalıştırılmaya müsaade etmeyeceğiz” dedi.


NEGATİFE DÖNENLER CEZAEVİNE İADE EDİLİYOR
KTAMS Başkanı Güven Bengihan, testleri negatife dönen mahkûm ve tutukluların cezaevine geri iade edilmeye başlandığını söyledi. Koğuşların dezenfekte edilip ilaçlandığını da belirten Bengihan, testlerin de sürdüğünü söyledi.


KARAKOLLARDA 120 TUTUKLU CEZAEVİNE SEVK EDİLİYOR…
KIBRIS HABER’e bilgi veren Bengihan, salgın nedeniyle uzun bir süredir polis hücrelerinde tutuklu bulunan 120 sanığın da cezaevine sevkinin başladığı bilgisini verdi. Sanıkların cezaevine parça parça sevk edilmeye başlandığını kaydeden Bengihan, ikinci Şartlı Tahliye Kurulu’nun ne zaman oturum yapacağının ise belli olmadığını söyledi.
Dosyaların hazırlanacağını ertelenen 73 kişi dışında cezasının üçte birini tamamlayanların da başvurabileceğine dikkati çeken Bengihan, oturum tarihinin netleşmediğini kaydetti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner21

banner16

banner18

banner20