Özersay: “Polisin ek mesailerindeki durum adil değil, bunun düzeltilmesi şart”

Halkın Partisi (HP), Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Emekli Polisler Derneği'nin yeni yönetimini ziyaret etti.

Yayın: 07.06.2024 - 17:18

47 kez okundu

Özersay: “Polisin ek mesailerindeki durum adil değil, bunun düzeltilmesi şart”

HP Genel Başkanı Kudret Özersay ve beraberindeki heyet, Emekli Polisler Derneği Başkanı Birol Atasü ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

Özersay, ülkedeki polis eksikliğine dikkat çekerek, 1984 yılında yapılan yasada 3 bin kişilik polis kadrosunun öngörüldüğünü ancak günümüzde nüfusun ve suç oranlarının arttığını, ancak polis sayısının hala 3 binin altında olduğunu belirtti.

Ek olarak, Özersay, 1980’lerden farklı olarak polisin artık Ercan Havalimanı gibi yeni görev yerlerinde çalıştığını ve tamamlanması planlanan külliyede de ihtiyaç duyulacak polislerle eksikliğin daha da artacağını vurguladı.

Polisin ek mesai konusunda yaşadığı sıkıntılara da değinen Özersay, aylık ek mesai kotasını doldurmalarına rağmen, polislerin çağrıldıklarında ek mesaiye kalmak zorunda kaldıklarını ve bu durumun adil olmadığını belirtti. Bu durumun polislerin ödenmemesi veya karşılıksız angarya çalışmalarına neden olduğunu söyledi.

Asayiş sorunlarının sadece polis sayısının artırılmasıyla çözülemeyeceğini belirten Özersay, ülkeye giriş ve konaklama konularında düzenlemelerin yeniden ele alınması gerektiğini ifade etti.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap