“Parallel Poles” isimli kısa film ARUCAD’da gösterildi

Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi'nde (ARUCAD) bir öğrencinin yaşamını anlatan “Parallel Poles” adlı kısa filmin galası gerçekleştirildi.

Yayın: 25.06.2024 - 09:07

38 kez okundu

“Parallel Poles” isimli kısa film  ARUCAD’da gösterildi

ARUCAD’ın bildirdiğine göre, Üniversite konferans salonunda gösterimi yapılan filmin yönetmenliğini, ARUCAD Rektör Yardımcısı ve Film Tasarımı ve Yönetimi Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. İbrahim Dalkılıç üstlendi.

Görüntü yönetmenliğini ARUCAD Film Tasarımı ve Yönetimi Bölümü öğretim görevlisi Ali Azhari’nin yaptığı bu 2024 yapımı kısa filmin prodüksiyonunda, üniversitenin akademisyen ve öğrencileri aktif rol aldı.

Gösterim öncesi konuşan ARUCAD Rektörü Prof. Dr. Asım Vehbi, “Filmin ekibinde yakın çalışma arkadaşlarım ve öğrencilerimizin yer alması, bu projeyi bizim için daha da özel kılıyor. Film, üzerinde düşünülmesi gereken önemli bir konuyu ele alıyor. Emeği geçen herkese teşekkür eder, festivallerden birçok ödülle dönmelerini dilerim.” ifadelerini kullandı.

Film gösteriminin ardından, ARUCAD Film Tasarımı ve Yönetimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Emrah Öztürk moderatörlüğünde, yönetmen İbrahim Dalkılıç ve görüntü yönetmeni Ali Azhari’nin katılımıyla bir soru-cevap oturumu düzenlendi.

Yönetmen İbrahim Dalkılıç, “Bu hikayeyi bir filme dönüştürme hayalim uzun zamandır vardı ve bunu gerçekleştirebildiğimiz için çok mutluyum. Hayatımızın her anında keşfedilmemiş pek çok hikaye var ve bu hikayeleri kalıcı eserlere dönüştürmek için daha çok çalışmalıyız.” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap