Makarios Hastanesi’nde covid-19 teşhisiyle tedavi gören çocukların sayısı arttı

Makarios Hastanesi’nde covid-19 teşhisiyle tedavi gören çocukların sayısının arttığı belirtilirken, çocukların semptomlarının hafif olduğu ifade edildi.

Makarios Hastanesi’nde covid-19 teşhisiyle tedavi gören çocukların sayısı arttı

Makarios Hastanesi Pediatri Kliniği Başkanı Avraam İlias, kurumumuza yaptığı açıklamada 10 aylıktan 15 yaşa kadar toplam 7 çocuğun tedavi gördüğünü belirtti. 

Pandeminin başlangıcından bu yanda toplamda covid-19 hastası 120 çocuğun tedavi gördüğünü ve bunlardan sadece 3’üne oksijen verildiğini ifade etti. İlias, hastalığın üstesinden gelmenin tek yolunun toplu aşılama olduğuna dikkat çekti ve virüs toplumda var olmaya devam ettikçe özellikle aşısız olan daha küçük yaştaki bireylerde daha saldırgan hale gelebileceğini kaydetti.

En genç yaştaki koronavirüs hastası 

Mağusa hastanesi neredeyse 100% doluluk oranına yeniden ulaştı. Dün gece geç saatlere kadar hastanede 72 koronavirüs hastası tedavi görüyordu. Mevcut hasta yataklarının sayısı ise 75. Hastalardan 6’sı geliştirilmiş bakım ünitesinde bulunuyor. Mağusa Hastanesi Müdürü Amalia Hacıyanni, hastalarının %91’inin aşısız olduğunu açıkladı. En genç yaştaki hastanın ise 19 yaşında olduğu belirtildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER