Tarım Bakanlığı ve TİKA “Küçükbaş Hayvancılığın Yaygınlaştırılması Programı” kapsamında 268 küçükbaş hayvanın dağıtımını yaptı

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı ile Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından desteklenen yeni bir proje kapsamında, küçükbaş hayvancılığın yaygınlaştırılması için önemli adımlar atıldı.

Yayın: 05.06.2024 - 16:47

43 kez okundu

Bu proje, kırsal alanlardaki ekonomik kalkınmayı desteklemek ve hellim üretiminde kullanılan küçükbaş hayvan sütünün teminini sağlamak amacıyla gerçekleştiriliyor.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, “Küçükbaş Hayvancılığın Yaygınlaştırılması Programı” çerçevesinde, 286 küçükbaş hayvan dağıtımı yapıldı. Bu programın hedefi, belirli kriterleri karşılayan ve proje için uygun bulunan bireylere küçükbaş hayvanlar tahsis etmekti. Toplamda 286 adet koyun ve keçi, bu kapsamda ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

Başvuru sürecinde, gerekli şartları sağlayan ve proje kapsamında hak kazanan kişilerin başvuruları özel bir komisyon tarafından incelendi. Değerlendirme sonucunda, 13 kişi proje kapsamında hak sahibi olarak belirlendi.

Devlet Üretme Çiftliklerinden sağlanan hayvanlar, noter huzurunda gerçekleştirilen çekilişle hak sahiplerine dağıtıldı. Bu adil dağıtım süreci, projenin şeffaflığını ve etkinliğini artırmayı amaçladı.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap