Ticaret Odası, Antwerp’te Eurochambres etkinliklerine katıldı

Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) heyeti, Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği'nin (Eurochambres) genel kurul toplantısına katılmak üzere Antwerp Ticaret Odası'na ziyarette bulundu.

Yayın: 14.06.2024 - 20:28

99 kez okundu

Ticaret Odası, Antwerp’te Eurochambres etkinliklerine katıldı

KTTO’dan yapılan açıklamaya göre, heyetin üyeleri arasında Yönetim Kurulu üyesi Omaç Cin, Genel Sekreter Aysun Önet İleri, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Ergüven ve Brüksel Temsilcisi Lale Şener bulunmaktaydı.

Toplantı, Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ve Avrupa iş dünyasının gelecek önceliklerini tartışmak üzere düzenlenmişti. Genel Kurul’un ardından KTTO heyeti, Eurochambres Kongresi’nin açılış etkinliğine katıldı.

Eurochambres Kongresi, Antwerp’te gerçekleşmiş olup 45 ülkeden yaklaşık 150 ticaret odası temsilcisinin katılımıyla gerçekleşti. Bu etkinlik, katılımcılara diğer odalarla “networking” fırsatı sunmuştu.

Kongre kapsamında, Avrupa iş dünyasının gündemindeki yeşil ve dijital geçiş ile rekabet edebilirlik konuları ele alınmıştır. Ayrıca, ticaret odalarının imajını güçlendirmeye yönelik çalışmalar ve oda üyelerinin değişen beklentilerine nasıl yanıt verdiği konularında iyi uygulamaların tartışıldığı paralel atölye çalışmaları düzenlenmiştir.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap