Töre, İsmet Kotak hakkındaki seminerin açılışına katıldı

Cumhuriyet Meclisi Başkanı ve Cumhurbaşkanı Vekili Zorlu Töre, “Kıbrıs Türk Tarihine Damga Vurmuş İsimler Seminerler Dizisi” çerçevesinde düzenlenen İsmet Kotak’a adanmış seminerin açılışında yer aldı.

Yayın: 29.05.2024 - 13:58

151 kez okundu

Töre, İsmet Kotak hakkındaki seminerin açılışına katıldı

Meclis’ten yapılan açıklamaya göre, Lefkoşa’da Akdeniz Karpaz Üniversitesi Kıbrıs Araştırmaları Merkezi tarafından düzenlenen etkinlikte konuşan Töre, İsmet Kotak’ı “çok değerli bir abi” olarak tanımladı ve onun lider ruhlu ve girişimci bir kişiliğe sahip olduğunu vurguladı.

Töre, Kotak’ın mukavemetçi, mücahit, siyasetçi, kooperatifçi ve gazeteci olarak ülkeye sağladığı önemli katkılardan bahsederek, onun her zaman iyilikle anıldığını ve yenilikçi yapısıyla büyük başarılara imza attığını belirtti.

Kotak’ın yaşamı boyunca örnek bir insan olduğunu ifade eden Töre, KKTC’nin bağımsızlık mücadelesinde ön saflarda yer aldığını dile getirdi.

İsmet Kotak’ı saygı ve rahmetle anan Töre, bu seminerler dizisinin gerçekleşmesinde emeği geçenleri tebrik etti.

Etkinlikte ayrıca, Akdeniz Karpaz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Tolga Öz ve Kıbrıs Araştırmaları Merkezi Başkanı Dr. Hasan Topal da konuşmalar yaptı.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap