Töre, Kıbrıs’ın cevherlerini konu alan kısa filmlerin galasına katıldı

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, "Kıbrıs Cevherleri" konulu kısa filmlerin galasına katıldı.

Yayın: 03.07.2024 - 08:51

42 kez okundu

Töre, Kıbrıs’ın cevherlerini konu alan kısa filmlerin galasına katıldı

Cumhuriyet Meclisi’nden yapılan açıklamaya göre, Kıbrıs Türk Girişimci Kadınlar Derneği ve Telsim iş birliğiyle hazırlanan “Kıbrıs Cevherleri” adlı kısa filmlerin galası Girne’deki Acapulco Resort Otel’de gerçekleştirildi. Bu kısa filmler, Lapta, Büyükkonuk, Serdarlı, Güzelyurt, Lefke, Dipkarpaz, Girne, Tatlısu, Gazimağusa ve Lefkoşa bölgelerindeki yerel değerleri ve kültürel mirası tanıtıyor.

Galada konuşma yapan Meclis Başkanı Zorlu Töre, kadınların emeğine ve anneliğin kutsallığına vurgu yaptı. Konuşmasında, kendi annesiyle ilgili anılarını da paylaşan Töre, kadınların toplumsal değerinin altını çizdi.

Zorlu Töre, konuşmasında ayrıca Gazze’de yaşanan trajedilere değindi. Gazze’de binlerce kadın ve çocuğun hayatını kaybettiğini belirten Töre, bu barbarlık karşısında bazı çevrelerin sessiz kaldığını dile getirdi. Töre, dünyanın hiçbir yerinde böyle acıların yaşanmamasını temenni ederek, savaşa destek veren ülkeleri eleştirdi ve “Anavatan Türkiye’nin ve KKTC’nin kıymetini bilelim” dedi.

Etkinliği düzenleyenleri tebrik eden Töre, kısa filmlerin hazırlanmasında büyük emek harcandığını belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap