Töre, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 85’inci yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk başkanı, Milli Mücadele'nin Başkomutanı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete irtihalinin 85. yılında büyük bir özlem, rahmet ve minnetle andıklarını ifade etti.

Yayın: 09.11.2023 - 13:50

48 kez okundu

Töre, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 85’inci yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı

Töre, Atatürk’ün tarihe altın harflerle yazılan bir isim olduğunu vurgulayarak, onun liderliği ve askeri dehasının sadece Türk Milleti için değil, esaret altında yaşayan diğer milletler için de büyük bir ilham kaynağı olduğunu belirtti. Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’in kutsal bir emanet olduğunu ve bu değerlere sahip çıkmak, korumak ve gelecek nesillere aktarmak gerektiğini ifade etti.

Töre, Atatürk’ün üstün zekası, geniş ufku, ilke ve devrimleri ile dünya tarihinde özel bir yere sahip olduğunu ve Türkiye’nin bağımsızlığını kazanmasında, Cumhuriyet’in kurulmasında önemli bir rol oynadığını vurguladı. Ayrıca, onun Milli Mücadele’yi zaferle sonuçlandırdığını ve Cumhuriyet ile taçlandırdığını hatırlatarak, Atatürk’ü ölüm yıl dönümünde saygı, rahmet ve minnetle andı.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap