Dövizdeki sert yükselişin ardından halk, tencere-tavalarla sokakta

Dolar ve eurodaki sert yükselişin ardından Ankara'da ve İstanbul'da halk, tencere-tava çalarak ve 'AKP istifa' sloganı atarak yürüdü.

Dövizdeki sert yükselişin ardından halk, tencere-tavalarla sokakta
banner22

Türk Lirası'nın yabancı para birimleri karşısında rekor değer kaybının ardından yurttaşlar, ekonomideki kötü gidişat ve hayat pahalılığını protesto etmek için Ankara'nın Çankaya ilçesinde ve İstanbul'un Kadıköy ilçesinde 'AKP istifa' diyerek sokağa çıktı.

Türk Lirası’nda bir günlük değer kaybı yüzde 20’ye yaklaştı. Dolar, TL karşısında 13.50 seviyesini aşarken, euro da 15.20 seviyesine geldi. Saat 19.47 itibariyle dolar/TL 12.88 seviyesinde, euro/TL 14.49 seviyesinde seyrediyor.

Döviz kurlarında hal böyleyken, vatandaşların hayat pahalılığına olan tepkileri de yükseliyor. İstanbul ve Ankara’da vatandaşlar durumu protesto etti.

Ankara’da çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu grupta iktidara erken seçim ve istifa çağrısı yapıldı. Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı gruba çevreden de destek verilirken bazıları tencere tava çalarak yaşananları protesto etti.

Ankara'nın Çankaya ilçesine bağlı Esat mahallesinde, döviz kurundaki yükselişi protesto eden yurttaşlar, 'AKP istifa' sloganı attı. Polis, vatandaşlara engel olmak istese de tencere-tava çalınarak yürüyüşe devam edildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner21

banner16

banner18

banner20