İğneada açıklarında mayın paniği

Milli Savunma Bakanlığı, Bulgaristan sınırına yakın İğneada açıklarında bir mayın tespit edildiğini ve Sualtı Savunma Timlerinin (SAS) bölgeye gönderildiğini bildirdi.

İğneada açıklarında mayın paniği
banner22

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal girişiminde bir ay geride kalırken bölgedeki gerginlik sürüyor. Ukrayna’nın Rus donanmasını durdurmak için Odessa’dan denize döktüğü mayınlar tedirginliğe yol açmıştı. Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB), mayınların Karadeniz’de akıntıya kapılarak İstanbul Boğazı’na yöneldiğini bildirmişti. 

Bahsi geçen mayınlardan biri geçtiğimiz günlerde Sarıyer’de balıkçılar tarafından fark edilmiş, SAS komandoları tarafından etkisi hale getirilmişti.

KARADENİZ’DE İKİNCİ MAYIN PANİĞİ

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre, İğneada açıklarında bir Ukrayna mayını daha tespit edildiği bildirildi. Sualtı Savunma Timlerinin (SAS) bölgeye gönderildiğini belirtilen açıklamada, mayının emniyete alındığı ve etkisiz hale getirmek için müdahalenin başladığı açıklandı.

"GEMİ TRAFİĞİNDE KISITLAMA BULUNMAMAKTADIR"

Deniz Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 28 Mart 09:00'da İğneada açıklarında mayın benzeri bir cisim olduğuna dair İğneada Liman Başkanlığımıza gelen ihbar üzerine güvenlik birimlerine haber verilmiş, anılan cisim kontrol altına alınmıştır. Gemi trafiğinde herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır" denildi.

"YÜZER VE UÇAR UNSURLAR ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR"

Öte yandan Sarıyer'de etkisiz hale getirilen mayından sonra açıklamalarda bulunan Mill Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Konuyla ilgili hem Rus hem Ukrayna makamlarıyla görüştük. Koordinasyonumuz devam ediyor. Deniz Kuvvetlerimizin yüzer ve uçar unsurları müteyakkız bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor" ifadelerini kullanmıştı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner21

banner16

banner18

banner20