Öğrencilerin saygısızlığı bitmek bilmiyor!

Ankara’da bir öğretmenin karşısına geçip garip hareketler yaptıktan sonra yüzünü avuçlayan öğrenci skandalını atlatamadan sosyal medyaya yeni bir görüntü düştü. Bu kez liseli gençler, dersinden kaldıklarını iddia ettikleri öğretmenin kafasına poşet geçirdi.

Öğrencilerin saygısızlığı bitmek bilmiyor!
banner22

Sosyal medya platformlarında yayımlanarak kısa sürede milyonlara ulaşan bir TikTok videosu büyük tepkilere neden oldu. Liseli bir gencin, dersinden kaldığını iddia ettiği öğretmenin kafasına poşet geçirdiği anlar, başka bir öğrenci tarafından saniye saniye kaydedildi.

'Dersinden kaldığım öğretmeni paket ediyorum' açıklamasıyla TikTok’ta paylaşılan video büyük tartışmalara yol açarken olayın doğru olup olmadığı henüz bilinmiyor.

KURGU MU GERÇEK Mİ?

Kurgu olabilecek video için kimi sosyal medya kullanıcıları, başına poşet geçirilen kişinin öğretmen değil arkadaşlarının kurban seçtikleri bir öğrenci olduğunu iddia etti. Kimi kullanıcılar ise mağdur durumdaki kişinin öğretmen olduğunu kabul ederek durumu eleştirdi. Konuya ilişkin henüz resmi bir açıklama gelmedi.

ANKARA'DAKİ SKANDALA SORUŞTURMA

Öte yandan, geçtiğimiz günlerde Ankara’da çekildiği öğrenilen görüntülerde, kitaba odaklanan öğretmenin önüne geçen öğrenci garip dans figürleri ile iki elini öğretmenin yüzünü avuçlarının arasına aldı. Neye uğradığını şaşıran öğretmen geri çekilerek öğrenciyi uyardı. Olayın sosyal medyada tepki toplaması üzerine Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrencinin davranışlarının kabul edilemez olduğunu belirterek konu ile ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu.

ÖĞRETMEN AFFETTİ

Olayın ardından röportaj veren görüntülerdeki öğretmen Eyup Sağlık ise “Ertesi gün özür dilemeye geldiler. Biz büyüğüz ve eğitimciyiz. Tabii bir hata ile bir Türk evladı kaybedilemez. Herkesin geçmişte elbette ki hataları var. Bu çocuk da bir şiddet uygulamamış, evet öğretmene, mesleğe zedeleyici hareketler ama çocuk da bilinçli değil. Sonradan öğrendiğim kadarıyla TikTok’ta para kazanmak amacıyla aniden yapılan bir şey. Ben affettim Kendisiyle de buluştum, velisiyle de buluştum. Ama İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz soruşturma başlattı. O soruşturmanın gidişatı belli edecek. Ama ben kendisini affettim çocuğu. Bu bizim evladımız, atamayız” şeklinde konuşmuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner21

banner16

banner18

banner20