Türkiye’den 2 adet 25’er MegaWatt’lık gaz tribünü Teknecik’e ulaştı

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu, Teknecik Elektrik Santrali'ne Türkiye Cumhuriyeti'nden gelen iki adet 25 MegaWatt'lık gaz türbininin ulaştığını duyurdu.

Yayın: 01.07.2024 - 17:01

50 kez okundu

Türkiye’den 2 adet 25’er MegaWatt’lık gaz tribünü Teknecik’e ulaştı

Yapılan açıklamada, toplam 50 MegaWatt gücündeki türbinlerin yaklaşık 10 gün içinde devreye alınması için çalışmaların sürdüğü belirtildi.

Açıklama şu şekilde:

“Ülkemizde artan enerji ihtiyacını karşılamak amacıyla Türkiye Cumhuriyeti’nden gelen 2 adet 25’er MegaWatt’lık gaz türbini Teknecik Elektrik Santrali’ne ulaşmış bulunuyor. Toplamda 50 MegaWatt gücündeki bu türbinlerin yaklaşık 10 gün içinde devreye alınabilmesi için gerekli hazırlıklar ve çalışmalar devam etmektedir. Gaz türbinlerinin devreye girmesiyle birlikte elektrik üretim kapasitemizde önemli bir artış sağlanacaktır.

Enerji arz güvenliğinin temin edilmesi ve bu iki gaz türbininin hızlı bir şekilde sisteme entegre edilmesini mümkün kılan başta Başbakan Ünal Üstel olmak üzere, Türkiye Cumhuriyeti yetkililerine ve katkı sağlayan herkese KKTC halkı adına teşekkür eder, bu gelişmenin ülkemize hayırlı olmasını dileriz.”

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap