Yenilenen Çayönü Atatürk Büstünde KKTC’nin kuruluş yıldönümü dolayısıyla tören düzenlendi

Çayönü Atatürk Büstü önünde, KKTC'nin 40. kuruluş yıldönümü nedeniyle gerçekleştirilen törende, Beyarmudu Belediye Başkanı Bülent Bebek de katılım gösterdi.

Yayın: 14.11.2023 - 19:26

82 kez okundu

Yenilenen Çayönü Atatürk Büstünde KKTC’nin kuruluş yıldönümü dolayısıyla tören düzenlendi

Bebek, yaptığı konuşmada, bugünün özgürlük, bağımsızlık ve egemenlik mücadelesinin cumhuriyetle taçlandığı anı vurgulayarak, “Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun.

Bugün kendi vatanımızda, kendi bayrağımızın gölgesinde özgür, bağımsız ve egemen bir şekilde yaşıyorsak, bunu halkımızın destansı direnişine, şehitlerimize ve her zaman yanımızda olan Anavatan Türkiye’nin yardımına borçluyuz” dedi. Bebek, KKTC’yi korumanın en büyük görevleri olduğunu vurgulayarak, 1991 yılında görevleri başında yaşamlarını yitiren öğretmen Yusuf Değirmencioğlu, Gülşen Akmercan ve Nursel Tilki Dervişoğlu’nu anarak, onlara olan saygısını dile getirdi.

Törende Atatürk Büstü’ne çelenk bırakıldı, saygı duruşunda bulunuldu, istiklal marşı eşliğinde bayraklar göndere çekildi ve Beyarmudu Belediyesi Halk Dansları Topluluğu gösteri sundu. Ayrıca, bölge okullarından bazı öğrenciler günün anlam ve önemini belirten şiirler okudu, Kıbrıs manileri ve şarkıları da seslendirildi.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap