100 bin dolarlık bağış Türkiye Cumhuriyeti’nden kayıp şahıslar komitesi’ne

Türkiye Cumhuriyeti, Kayıp Şahıslar Komitesi’ne (KŞK) 100 bin dolarlık bir bağışta bulunarak önemli bir adım attı.

Yayın: 20.10.2023 - 17:02

75 kez okundu

100 bin dolarlık bağış Türkiye Cumhuriyeti’nden kayıp şahıslar komitesi’ne

Türkiye Cumhuriyeti, Kayıp Şahıslar Komitesi’ne (KŞK) 100 bin dolarlık bir bağışta bulunarak önemli bir adım attı.

Bağışın sembolik çeki, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu tarafından Kayıp Şahıslar Komitesi’nde Kıbrıslı Türk temsilci Hakkı Müftüzade’ye sunuldu. Bu anlamlı kabulde, KŞK Üçüncü Üyesi Bruce Koepke de temsilci Müftüzade’ye eşlik etti.

Metin Feyzioğlu konuştu:

Feyzioğlu, kabulde yaptığı konuşmada, kayıp şahıslar meselesinin insani ve siyaset üstü bir konu olduğunu vurgulayarak, Türkiye’nin bir garantör ülke olarak her yıl Kayıp Şahıslar Komitesi’ne destekte bulunduğunu belirtti.

Feyzioğlu ayrıca, kayıplarının akıbetini merak eden ve sevdiklerine kavuşmayı bekleyen ailelerin acılarını yürekten paylaştıklarını ifade etti. Ayrıca, Kayıp Şahıslar Komitesi’nin büyük bir özveriyle çalıştığını ve insanları sevdiklerine kavuşturma konusunda önemli bir rol oynadığını vurgulayarak, komitenin olağanüstü hizmetler sunduğuna dikkat çekti.

Türkiye Cumhuriyeti adına Kayıp Şahıslar Komitesi’ne 100 bin dolarlık katkı sunmaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu dile getiren Metin Feyzioğlu, “Bu yıl umarım daha fazla aileyi kayıplarına kavuşturabiliriz” şeklinde umutlarını paylaştı.

Hakkı Müftüzade konuştu:

Kıbrıslı Türk temsilci Hakkı Müftüzade, kayıp şahıslar konusundaki yıllık katkıları nedeniyle anavatan Türkiye Cumhuriyeti’ne derin şükranlarını ifade etti. Müftüzade, bu önemli, hassas ve insancıl konunun çözümünde yapılan destek için minnettarlığını dile getirdi.

Hakkı Müftüzade, Türkiye Cumhuriyeti’nin her zaman yanlarında olduğunu ve destek sağladığını vurgulayarak şunları söyledi: “Bu yıl, Atlılar toplu mezarında yeni bir kazı çalışması başlattık. 2015 yılından bu yana bekleyen ailelere, sevdiklerinin mezarları başında dua etme fırsatı sunabileceğiz. Bu konuda da büyük bir mutluluk duyuyorum.”

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap