46. Güzelyurt Portakal Festivali bugün başlıyor

46.Güzelyurt Portakal Festivali, bugün saat 18.30’da düzenlenecek kortejle açılış yapacak ve 30 Haziran'a kadar devam edecek.

Yayın: 24.06.2024 - 10:16

129 kez okundu

46. Güzelyurt Portakal Festivali bugün başlıyor

46. Güzelyurt Portakal Festivali Başlıyor

Güzelyurt Belediyesi’nin açıklamasına göre, festival boyunca Türkiye’den ve yerel sanatçılardan konserler, çocuk şenlikleri ve çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Festival kapsamındaki tüm etkinlikler halka ücretsiz olarak sunulacak.

Kortej

Kortej, bugün saat 18.30’da Güzelyurt Kurtuluş İlkokulu önünden başlayacak. Yurt içi ve yurt dışından davet edilen ekipler, okullar, kültür ve sanat dernekleri, çeşitli kurum ve kuruluşlar, sivil toplum örgütleri, spor kulüpleri ve animatör ekipler korteje katılacak. Kortej boyunca ve Güzelyurt Kapalı Çarşı önünde çeşitli gösteriler sergilenecek. Festival etkinlikleri gece boyunca Festival Parkı’nda devam edecek.

Açılış Gecesi

Festivalin açılış gecesi etkinlikleri saat 20.30’da Amfi Tiyatro’da dans gösterileriyle başlayacak, ardından Samida müzik grubu sahne alacak. Saat 22.30’da ise Kıbrıs kültürünü yansıtan Grup Otantik, Festival Park meydanında bir konser verecek.

Etkinlikler

46.Güzelyurt Portakal Festivali, birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak. Festival boyunca Samida, Melis Fis, Sümer Ezgü, Ekin Uzunlar, Irmak Arıcı ve yerel sanatçılar konserler verecek. Ayrıca, yiyecek ve içecek stantlarının yer alacağı çocuk şenliği ve tavla turnuvası gibi etkinlikler de düzenlenecek.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap