6 trafik kazasının 4’ünde sürücüler alkollü

Dün ülkede meydana gelen altı trafik kazasının dördünde sürücülerin alkollü olduğu belirlendi.

Yayın: 08.07.2024 - 17:35

54 kez okundu

6 trafik kazasının 4’ünde sürücüler alkollü

Lapta’da Fevzi Çakmak Caddesi’nde saat 15.30 sularında yaşanan kazada, 27 yaşındaki Alparslan Şeremet alkollü olduğu sırada dikkatsizlik sonucu başka bir araca çarptı. Kazada yaralanma olmazken, Şeremet hakkında alkollü araç kullanma suçlamasıyla yasal işlem başlatıldı.

Gönyeli Yenikent’te Öğretmenler Caddesi’nde saat 18.30 sularında meydana gelen başka bir kazada ise Tuğyan Atıfsoy’un alkollü olarak aracıyla dikkatsizce seyir halindeyken bir başka araca çarptığı bildirildi. Yine yaralanma olmazken, Atıfsoy’a da alkollü araç kullanma suçundan dolayı yasal işlem başlatıldı.

Ulukışla Okullar Yolu Sokak’ta saat 20.00 sularında gerçekleşen üçüncü kazada ise 16 yaşındaki Burak Cankurt’un ehliyetsiz ve sigortasız araç kullanarak bir köpeğe çarptığı ve yasal işlem gördüğü belirtildi.

Lefkoşa Bedrettin Demirel Caddesi’nde saat 21.00 sularında meydana gelen dördüncü kazada motosiklet sürücüsü Malak Sohail Ahmad yaralandı ve Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Ahmad’ın, trafik sıkışıklığı nedeniyle şerit değiştirirken bir araca çarptığı ifade edildi.

Lefkoşa-Güzelyurt anayolunda saat 21.00 sularında yaşanan beşinci kazada ise Nevzat Burhan Gürkan’ın alkollü olarak hareket ettiği ve başka bir araca çarptığı kaydedildi. Bu kazada da yaralanma olmazken, Gürkan hakkında yasal işlem başlatıldı.

Son olarak, İskele’de Unimar Çemberi ile Lokum Çemberi arasındaki anayol üzerinde saat 22.00 sularında meydana gelen altıncı kazada Muhammet Metin Bettaş’ın alkollü olduğu sırada dikkatsizlik sonucu zincirleme kaza yaparak birkaç araca zarar verdiği belirtildi. Yine bu kazada da yaralanma olmazken, Bettaş’a yasal işlem uygulandı.

Polis, tüm kazalarla ilgili soruşturmanın devam ettiğini açıkladı.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap