Arıklı: “Olgulara dayalı haber yaparak halkı bilgilendiren tüm gazetecilerimize selam olsun”

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, 11 Temmuz Basın Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında basın özgürlüğünün önemine vurgu yaptı. Arıklı, "Doğru ve sorumlu gazetecilik yapan, halkı bilgilendiren tüm basın emekçilerimize selam olsun" dedi.

Yayın: 11.07.2024 - 14:37

50 kez okundu

Arıklı: “Olgulara dayalı haber yaparak halkı bilgilendiren tüm gazetecilerimize selam olsun”

Mesajında geçmişten günümüze gazeteciliğin önemine işaret eden Arıklı, Kıbrıs Türkü tarafından 135 yıl önce çıkarılan ilk gazete Saded’in anısını da yaşatmanın önemine değindi. Gazeteciliğin temel amacının halkı bilgilendirmek, eğitmek ve eğlendirmek olduğunu belirten Arıklı, bu görevin tarafsızlık ve doğruluk ilkelerine bağlı olarak yerine getirilmesi gerektiğini vurguladı.

Arıklı, gazetecilerin belirli özgürlüklere sahip olmalarının yanı sıra, mesleklerini etik ve sorumlu bir şekilde icra etmelerinin önemine dikkat çekti. Muhalif görüşlere saygı duyulması gerektiğini ve gazetecilik faaliyetlerinin haksız eleştirilerden kaçınarak gerçekçi ve doğru bilgilerle halkı bilgilendirmeye odaklanması gerektiğini ifade etti.

Son olarak, Arıklı mesajında, basının topluma hizmet etme sorumluluğunu hatırlatarak, “Araştıran, soruşturan ve olgulara dayalı haber yaparak kamuoyunu aydınlatan tüm gazetecilerimize 11 Temmuz Basın Günü kutlu olsun” şeklinde tamamladı.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap