Aşağı Dikmen Mahallesi’ndeki muhtarlık seçimi için sandık seçmen listeleri yarın askıya alınıyor

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Girne'ye bağlı Dikmen/Aşağı Dikmen Mahallesi'nde gerçekleştirilecek olan muhtarlık seçimi için sandık seçmen listelerinin yarın askıya alınacağını duyurdu.

Yayın: 07.06.2024 - 11:48

31 kez okundu

Aşağı Dikmen Mahallesi’ndeki muhtarlık seçimi için sandık seçmen listeleri yarın askıya alınıyor

YSK’nın açıklamasına göre, listeler 30 Haziran Pazar günü yapılacak olan yerel kuruluş organları ara seçimine kadar 4 gün boyunca askıda kalacak. Listeler, 09.00-19.00 saatleri arasında incelenebilecek.

İtiraz veya başvuruların, çalışma günlerinde saat 18.00 ile 19.00 arasında, diğer günlerde ise saat 09.00 ile 10.00 ve 18.00 ile 19.00 saatleri arasında ilgili yerde bulunan İlçe Seçim Kurulları tarafından görevlendirilen kişilere veya ilgili İlçe Seçim Kuruluna yapılması gerektiği belirtildi.

Açıklamada, itiraz ve başvuruların yazılı delillerle desteklenmesi gerektiği vurgulandı. Yazılı delil olarak, kimliği ve yurttaşlığı kanıtlamak için kimlik kartı veya pasaportun, daimi ikametgahın belirlenmesi için ise muhtar ve iki ihtiyar heyeti üyesinin imzasını ve muhtarlık mührünü taşıyan yazılı bir belgenin kullanılması gerektiği ifade edildi.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap