Başbakan Üstel, Dünya Tiyatro Günü’nde açıkladı: “Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları binası için Nisan’da ihaleye çıkılıyor”

Başbakan Ünal Üstel,  25 yıl önce yanan Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları binasının yeniden yapılması için nisan ayında ihaleye çıkılacağını açıkladı.

Yayın: 27.03.2024 - 13:51

107 kez okundu

Başbakan Üstel, Dünya Tiyatro Günü’nde açıkladı: “Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları binası için Nisan’da ihaleye çıkılıyor”

Üstel, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü mesajında 25 yıllık hasreti bitireceklerini vurgulayarak, “Tiyatro sanatçılarımız oyunlarını emanet sahnelerde oynamayacak, Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları yeni yuvasına kavuşacak” dedi.

Kültürün, sanatın gelecek nesillere aktarılması, tüm kesimlerle buluşturulması için hükümet olarak üzerlerine düşeni yaptıklarını kaydeden Başbakan Üstel, 27 Şubat 1999’de yanan Devlet Tiyatroları projesi için gerekli kaynağın Maliye Bakanlığı tarafından bloke edildiğini, Nisan ayında ihaleye çıkılacağını yineledi.

Başbakan Üstel, 27 Mart mesajında, Kıbrıs Türk tiyatrosuna emek veren tüm tiyatro sanatçılarının, tiyatrolarda görev yapan sahne emektarlarının ve sanatseverlerin gününü kutladığını da kaydetti.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap