Cumhurbaşkanı Vekili Zorlu Töre, DAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Yemin Töreni’nde Öğrencilere Seslendi

Cumhurbaşkanı Vekili ve Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi'nin 2023-2024 Akademik Yılı Bahar Dönemi Yemin Töreni'ne katıldı. Tören, Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı'nda gerçekleştirildi.

Yayın: 01.07.2024 - 16:36

56 kez okundu

Cumhurbaşkanı Vekili Zorlu Töre, DAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Yemin Töreni’nde Öğrencilere Seslendi

Sağlık Hizmetinde Eşitlik ve Hümanizm Vurgusu

Cumhuriyet Meclisi tarafından yapılan açıklamaya göre, Töre törende öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, yeni sağlık çalışanlarına tüm insanlara din, dil, ve ırk ayrımı gözetmeksizin hizmet etmeleri gerektiğini hatırlattı. Kendi sağlıklarına dikkat etmelerinin önemini vurgulayan Töre, sağlıklı bir yaşam ve sağlıklı düşüncenin önemine değindi. Töre, sağlık çalışanlarının insanları seven ve hümanist bireyler olduğunu belirtti.

Gazze’deki İnsanlık Dramına Dikkat Çekti

Konuşmasında Gazze’de yaşanan olaylara da değinen Töre, Filistin’de kadın, çocuk ve sağlık çalışanları dahil birçok insanın katledildiğini ve hastanelerin yıkıldığını dile getirdi. Modern dünyanın bu süreçte İsrail’in yanında olduğunu belirten Töre, medeni Avrupa ve Birleşmiş Milletler’in desteğiyle Netanyahu’nun insanları katletmeye devam ettiğini ifade etti.

20 Temmuz Mutlu Barış Harekatı’nın Önemi

Töre, 20 Temmuz Mutlu Barış Harekatı ile adaya gerçek barışın geldiğini ve bunun unutulmaması gerektiğini vurguladı. Tüm insanları sevdiklerini ancak buna rağmen kendilerine düşman olanların bulunduğunu belirtti.

Sağlıkçılara Kutsal Görev Çağrısı

Sağlık çalışanlarının görevlerinin kutsal olduğunu belirten Töre, güçlü olmak için hep birlikte çalışmaları gerektiğini söyledi. Tören, konuşmaların ardından plaket takdimi ve yemin merasimi ile sona erdi.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap