DAÜ lisans ve ön lisans mezunları diploma aldı

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), 2023-2024 Akademik Yılı Güz Dönemi Ön Lisans ve Lisans Mezuniyet Töreni'ni geçtiğimiz çarşamba günü DAÜ Lala Mustafa Paşa Spor Sarayı'nda düzenledi.

Yayın: 02.02.2024 - 14:21

64 kez okundu

DAÜ lisans ve ön lisans mezunları diploma aldı

DAÜ Halkla İlişkiler ve Medya Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, törene; Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Başsavcı Sarper Altıncık, UBP Milletvekili Resmiye Canaltay, CTP Milletvekilleri Teberrüken Uluçay, Şifa Çolakoğlu ve Erkut Şahali, Yükseköğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) Başkanı Prof. Dr. Turgay Avcı, DAÜ Vakıf Yöneticiler Kurulu Başkanı Dr. Erdal Özcenk, DAÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kılıç, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemalettin Aydın, Gazimağusa Belediye Başkanı Dr. Süleyman Uluçay, DAÜ ve misafir üniversitelerin Rektör Yardımcıları, Senato Üyeleri, Öğretim Üyeleri, mezunlar ve aileleri katıldı.

Tören, BRT 2 kanalından, DAÜ TV’den ve DAÜ’nün resmi sosyal medya platformlarından canlı olarak yayınlandı. Törende bini aşkın ön lisans ve lisans mezununa diplomaları takdim edildi. DAÜ’nün, 2023-2024 Akademik Yılı Güz Dönemi’nde verdiği mezunları ile toplam mezun sayısı 72 bini aşmış oldu.

Mezunların senato üyeleri ve akademisyenler eşliğinde salona girişi ile başlayan törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından mezunlar adına Eğitim Fakültesi, Özel Eğitim Bölümü, Özel Eğitim Öğretmenliği Programı birincisi Ezgi Kudret ile DAÜ İletişim Fakültesi, Yeni Medya ve İletişim Bölümü birincisi Lore Lekgotla D. Bothate birer konuşma yaptılar. Mezunlar, konuşmalarının sonrasında geleneksel sembolik ağaç dikimi gerçekleştirdiler.

Törende konuşan DAÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kılıç, DAÜ’nün tarihini, ülkeye kattığı değerleri, uluslararası yapısını ve başarılarını paylaştı. DAÜ’nün dünya genelinde eşsiz bir uluslararası eğitim ortamına sahip olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Kılıç, DAÜ mezunlarının ayrıcalıklı olduğunu ve bu üniversitede eğitim alan mezunların başarılarıyla gurur duyduklarını belirtti. Tüm mezunları, ailelerini ve DAÜ çalışanlarını tebrik etti.

DAÜ Vakıf Yöneticiler Kurulu Başkanı Dr. Erdal Özcenk ise DAÜ ailesinin bir parçası olan genç, dinamik ve iyi yetişmiş mezunları diplomalarıyla buluşturmanın gururunu yaşadıklarını belirtti. Mezunların her zaman DAÜ’ye bağlı kalacaklarına inandıklarını ifade eden Dr. Özcenk, mezunları KKTC’nin ve DAÜ’nün gönül elçisi olmaya davet etti. Mezunların başarılarının DAÜ’nün gururu olacağını dile getiren Dr. Özcenk, tüm mezunlara başarılar diledi.

Konuşmaların ardından fakülte ve bölüm birincilerine diplomaları ve ödülleri protokol tarafından takdim edildi. Sonrasında ise 2023-2024 Akademik Yılı Güz Dönemi ön lisans ve lisans mezunlarına diplomaları verildi. Tören, Rektör Prof. Dr. Hasan Kılıç ve Rektör Yardımcıları eşliğinde geri sayımın ardından keplerin büyük bir coşku içerisinde havaya atılması ile son buldu.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap