DAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde “Engelsiz Eğitim” semineri düzenlendi

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Engelli Öğrenci Birimi iş birliği ile "Engelsiz Eğitim" başlıklı bir seminer düzenlendi.

Yayın: 09.07.2024 - 16:29

69 kez okundu

DAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde “Engelsiz Eğitim” semineri düzenlendi

DAÜ Halkla İlişkiler ve Medya Müdürlüğü’nün bildirdiğine göre, etkinlik DAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Şampiyon Melekler Amfisi’nde gerçekleştirildi. Seminere, DAÜ Tanıtım ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Öztüren, Öğrenci İşlerinden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sonuç Zorlu, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehtap Malkoç, fakülte dekan yardımcıları, bölüm başkanları, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Yrd. Doç. Dr. Ünal Değer

Etkinliğin açılışında konuşan DAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Başkan Yardımcısı ve Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Ünal Değer, DAÜ Engelli Öğrenci Birimi’nin kuruluşu, amaç ve hedefleri hakkında bilgi verdi. Dr. Değer, etkinliğe katkı sağlayan ve katılım gösteren herkese teşekkür etti.

Prof. Dr. Sonuç Zorlu

DAÜ Öğrenci İşlerinden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sonuç Zorlu, üniversitenin bireylerin eşitliği ilkesine bağlı kalarak yaşam ve eğitim haklarını koruma amaçlı birçok projeye destek verdiğini ve vermeye devam edeceğini belirtti.

Prof. Dr. Ali Öztüren

DAÜ Tanıtım ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Öztüren ise, engelli bireylerin eşit haklara sahip olmasının önemine vurgu yaptı. Prof. Dr. Öztüren, bu tür seminerlerin toplumsal bilinçlenmeye katkı sağlayacağına inandığını ifade etti ve etkinliğin verimli geçmesini diledi.

Seminerin İçeriği

Açılış konuşmalarının ardından seminere geçildi. Farklı engel gruplarına mensup üniversite öğrencilerinin eğitime katılımını ve akademik başarılarını artırmaya yönelik önerilerin paylaşıldığı seminer, iki oturum halinde gerçekleştirildi. Etkinlik, katılımcılara teşekkür belgelerinin verilmesiyle sona erdi.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap