Dinçyürek: “ Sağlık merkezlerimiz daha güvenli ve modern bir yapıya kavuşacak”

Sağlık Bakanı Hakan Dinçyürek, ülke genelindeki sağlık merkezlerinin güvenliği ve modernizasyonunu artırmak amacıyla önemli adımlar attıklarını belirtti.

Yayın: 02.07.2024 - 17:31

53 kez okundu

Dinçyürek: “ Sağlık merkezlerimiz daha güvenli ve modern bir yapıya kavuşacak”

Dinçyürek, Güzelyurt Hastanesi ile Değirmenlik ve Lapta’daki sağlık merkezleri için ihale tekliflerinin yarın açılacağını duyurdu. Bugün ise Havva Yekta Kurteli Mehmetçik Sağlık Merkezi, Geçitkale Sağlık Merkezi ve Serdarlı Sağlık Merkezi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulunduğunu ifade etti.

Serdarlı Sağlık Merkezi’nde yapılan incelemelerde binanın ciddi tadilat ve tamirat ihtiyacı olduğunu belirten Dinçyürek, özellikle izolasyon ve taşıyıcı sistemlerdeki zayıflıkların önemli olduğunu vurguladı. Planlama ve İnşaat Dairesi ile yapılan keşif çalışmalarının ardından, Serdarlı Sağlık Merkezi’nin tamiratına yarından itibaren başlanacağını açıkladı. Engelli erişimini sağlamak için gerekli düzenlemelerin yapılacağını ve binanın iç ve dış taşıyıcı sistemlerinin güçlendirileceğini belirtti. İyileştirme çalışmalarının birkaç ay içinde tamamlanarak sağlık merkezinin daha güvenli ve modern hale getirilmesinin hedeflendiğini söyledi.

Havva Yekta Kurteli Mehmetçik Sağlık Merkezi’nde yeni bilgisayarlar alındığını ve tamirat tadilat çalışmalarının yapıldığını da dile getiren Dinçyürek, Geçitkale Sağlık Merkezi’ne ise ek hasta gözlem odası kazandırıldığını ve gerekli tamiratların yapılacağını açıkladı.

Dinçyürek, yeni sağlık merkezlerinin açılması ve mevcut olanların tadilat, genişletme ve teknik donanım açısından iyileştirilmesi için çalışmaların devam ettiğini vurgulayarak, Maraş Sağlık Merkezi’nde bin metrekarelik yeni bir sağlık merkezi inşaatının ihale sürecinin başladığını, Güzelyurt Hastanesi, Değirmenlik Sağlık Merkezi ve Lapta Sağlık Merkezi için yarın ihale tekliflerinin açılacağını belirtti.

Sağlık çalışanlarının özverili çalışmalarını takdir eden Dinçyürek, sağlık hizmetlerinin kalitesini artırmak için yapılan tüm çabalara teşekkür etti.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap