Endonezya’da altın madenindeki heyelanda ölenlerin sayısı 17’ye yükseldi

Sulawesi Adası'nda meydana gelen şiddetli yağışlar sonucu bir altın madeninde gerçekleşen heyelan, şu ana kadar 17 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu.

Yayın: 09.07.2024 - 13:08

45 kez okundu

Endonezya’da altın madenindeki heyelanda ölenlerin sayısı 17’ye yükseldi

Arama ve Kurtarma Ofisi yetkilisi Heriyanto, heyelanla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Heriyanto, Bone Bolango bölgesindeki heyelanın neden olduğu can kaybının 17’ye ulaştığını belirtti. Hava koşullarının düzelmesinin ardından, arama kurtarma ekiplerinin çalışmalarını hızlandırabildiğini ve yaklaşık 52 kişinin heyelandan kurtulduğunu aktardı.

Heriyanto, 23 kişinin sağ olarak kurtarıldığını, bunlardan 18’inin yaralı olduğunu ve halen kayıp durumda olan 45 kişi için çalışmaların sürdüğünü vurguladı.

Gorontalo Arama ve Kurtarma Ajansı Sözcüsü Afifuddin Ilahude ise, arama kurtarma operasyonlarında polis ve askeri personelin de dahil olduğu 200’den fazla kişinin görevlendirildiğini açıkladı. Ilahude, birçok kişinin hala kayıp olduğunu ve bazı uzak bölgelere ulaşılamadığı için ölü sayısının artabileceğini belirtti.

Dün Endonezya’nın Sulawesi Adası’nda başlayan şiddetli yağışlar, “yasa dışı” olarak nitelendirilen bir altın madeninde heyelana yol açmış ve onlarca kişinin toprak altında kalmasına neden olmuştu.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap