Ercan’da yarın ve cuma kan bağışı kampanyası düzenleniyor

T&T Havalimanı İşletmeciliği, sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde Kıbrıs Türk Kızılay iş birliğiyle “Her Damla Kan, Bir Can Kurtarır” sloganıyla Ercan Havalimanı’nda kan bağışı kampanyası düzenliyor.

Yayın: 10.07.2024 - 10:19

60 kez okundu

Ercan’da yarın ve cuma kan bağışı kampanyası düzenleniyor

Kampanya Detayları:

Şirketin açıklamasına göre, kampanya yarın ve cuma günü 10.00-17.00 saatleri arasında Ercan Havalimanı’nın giden yolcu bölümü ile Taşyapı inşaat şantiyesinde gerçekleştirilecek.

Özçelik’ten Halka Çağrı:

T&T Ercan Havalimanı İşletmeciliği Genel Müdürü M. Serhat Özçelik, ülkedeki kan ihtiyacının karşılanmasına yönelik farkındalık yaratmak istediklerini belirterek, tüm halkı kan bağışında bulunmaya davet etti. Özçelik, kan ihtiyacının giderilmesi için kampanyaya destek verecek tüm T&T, Taşyapı ve Ercan Havalimanı çalışanlarına, Sivil Havacılık, çeşitli kurum ve kuruluşlara, havayolu, handling, gümrük, sağlık ve emniyet mensuplarına teşekkürlerini iletti.

Sezen’den Teşekkür:

Kıbrıs Türk Kızılay Genel Başkanı Sezai Sezen de, T&T Ercan Havalimanı İşletmeciliği’ne desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Kan Bağış Şartları:

  • 18-65 yaş arası sağlıklı bireyler (erkekler 3 ayda bir, kadınlar 4 ayda bir olmak üzere) kan bağışında bulunabilirler.
  • 50 kg üzeri olmak gerekmektedir.
  • Son bir yıl içinde ameliyat olmamış, dövme, akupunktur veya piercing yaptırmamış olmak.
  • Bulaşıcı hastalığı bulunmamak (Hepatit B, Hepatit C, Sifiliz, AIDS vb.).
  • Son 18-20 saat içinde alkol almamış olmak.
  • Kendini kan verebilecek kadar iyi hissetmek.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap