Gardiyanoğlu: “Birçok kişinin sendikalı hayata katılması en büyük hedeflerimden biri”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu, Öz Gıda İş Sendikası Genel Başkanı ve HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Halil Çukutli'nin başkanlık ettiği heyeti KKTC'de kabul etti.

Yayın: 08.11.2023 - 19:03

39 kez okundu

Gardiyanoğlu: “Birçok kişinin sendikalı hayata katılması en büyük hedeflerimden biri”

Çalışma Bakanlığı tarafından verilen bilgilere göre, KAMU-SEN Başkanı Metin Atan’ın liderlik ettiği heyetin, Çukutli’de gerçekleştirdiği konuşmada Türkiye’nin en büyük gıda sendikası olarak başkanlar kurulunu Kuzey Kıbrıs’ta yeniden yapmaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti. Heyet, fikir alışverişi amacıyla gerçekleştirdikleri ziyaretler hakkında bilgi verdi.

Bakan Gardiyanoğlu ise konuşmasında asgari ücretin belirleneceği ciddi ve yoğun bir döneme girdiklerini belirterek, çalışma yaşamına ilişkin bilgiler sundu. Gardiyanoğlu, “Tüm ilçelerde sıkı denetimler başlatılacak. Gerekli disiplin sağlanmazsa haksız rekabetin önüne geçilemez” şeklinde konuştu.

KKTC’de 17 farklı ülkeden çalışanın bulunduğunu belirten Gardiyanoğlu, kayıt dışı istihdam sorununa dikkat çekti ve çalışma affının tamamlanma aşamasında olduğunu açıkladı. Ayrıca, Gardiyanoğlu, “Gerekli disiplin sağlanmazsa haksız rekabetin önüne geçilemez. Affın yanı sıra, tüm ilçelerde sıkı denetimler başlatılacak” dedi.

Sendikalarla ilgili bir revizyon çalışması içinde olduklarını da dile getiren Gardiyanoğlu, birçok kişinin sendikal hayata katılmasını teşvik etmenin en büyük hedeflerinden biri olduğunu vurguladı.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap