İsias Otel davası yarın… Aileler ve siyasilerden oluşan kalabalık bir heyet bugün Adıyaman’a gidiyor

Yarın, Grand İsias Otel ile ilgili Şampiyon Meleklerin ölümüne neden olan 6 Şubat depreminin davanın ikinci duruşması gerçekleşecek.

Yayın: 25.04.2024 - 08:11

31 kez okundu

İsias Otel davası yarın… Aileler ve siyasilerden oluşan kalabalık bir heyet bugün Adıyaman’a gidiyor

Adıyaman 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek olan İsias Otel davası için aileler ve siyasetçilerden oluşan yaklaşık yüz kişilik bir heyet bugün Adıyaman’a doğru yola çıkıyor. Heyet, İstanbul’dan Ercan Havalimanı’na uçacak ve ardından Adıyaman’a doğru hareket edecek.

Başbakan Ünal Üstel, İstanbul’da kafileye katılacak.

Şampiyon Meleklerin ailelerinin avukatları, Gazi Üniversitesi tarafından yapılan teknik rapora itiraz ederek mahkemeye üç farklı teknik uzmanın raporunu sunacaklar.

Türkiye’de 6 Şubat 2023’teki depremde, Adıyaman’daki Grand İsias Otel’de Gazimağusa Türk Maarif Koleji voleybol takımı, öğrenciler, öğretmenler ve ailelerden toplam 72 kişi hayatını kaybetmişti. Dava ilk olarak 3-6 Ocak tarihleri arasında Adıyaman 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmüş, ikinci duruşma ise 26 Nisan Cuma günü saat 09.00’da yapılması kararlaştırılmıştı.

Yarınki duruşmaya katılmak üzere Başbakan Ünal Üstel, beraberindeki ekibi ve çeşitli siyasi figürlerle birlikte Adıyaman’a gidecekler. Bu heyet arasında DPÖ Müsteşarı Durali Güçlüsoy, Özel Kalem Müdürü İlgen Bağcıer, Başbakanlık Siyasal İletişim Danışmanı Özdemir Tokel, ana muhalefet Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, Başbakan Yardımcısı ve Turizim, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, İçişleri Bakanı Dursun Oğuz, Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Cumhuriyet Meclisi Depremle İlgili Hukuki ve Adli Sürecin İzlenmesine İlişkin Oluşturulan Geçici ve Özel Komite Başkanı Oğuzhan Hasipoğlu, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Fazilet Özdenefe, UBP Milletvekili Resmiye Canaltay, CTP Milletvekilleri Teberrüken Uluçay, Salahi Şahiner, Şifa Çolakoğlu, Ongun Talat, DP Milletvekili Serhat Akpınar, Bağımsız Milletvekili Aysegul Baybars, Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay ve Genel Sekreter Ahmet Tokatlığlu yer alıyor. Ayrıca, ailelerden oluşan kalabalık bir heyet ve Barolar Birliği Başkanı Hasan Esendağlı ile Kıbrıs’taki avukat ekibi de Adıyaman’a doğru yola çıkacaklar.

Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Başkanı Ruşen Yücesoylu Karakaya, verdikleri sözü yerine getirmek için bugün Adıyaman’a gideceklerini ve Kıbrıs Türk halkının desteğinin kendilerine güç verdiğini belirtti.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap