İsrail katliama doymuyor

İsrail binlerce çocoğun öldüğü operasyonlarına devam ediyor...

Yayın: 30.10.2023 - 11:35

74 kez okundu

İsrail katliama doymuyor

İsrail ordusu Gazze’deki kara operasyonlarını genişletiyor. Son bir günde yaşanan gelişmeler, çatışmanın tırmanışını yansıttı. İsrail ordusu, son 24 saat içinde Gazze Şeridi’nde toplamda 600 hedefi vurduğunu açıkladı.

Gazze’deki İnsanlık Dramı: Abluka Altında Devam Eden Acı

Gazze’deki sağlık sistemi son alınan bilgilere göre büyük ölçüde tahrip olmuş durumda ve bu durum, Filistin halkının karşılaştığı insanlık dramını daha da ağırlaştırdı.

Haftalar boyunca, İsrail ordusu Gazze’de yaşayan yaklaşık 2,3 milyon Filistinli için gece gündüz bombardımanlar düzenlemeye devam ediyor.

Son 24 Saatte 60 hedef vuruldu

İsrail Hava Kuvvetleri, Gazze Şeridi’ndeki ‘Ezher’ Üniversitesi bölgesinde tespit ettikleri silahlı teröristleri ve tanksavar füzesinin fırlatılmak üzere olduğunu belirlediklerini açıkladı. Bu tespitin ardından savaş uçağı bölgeye yönlendirildi ve toplamda yaklaşık 600 hedef vuruldu. Hedefler arasında silah depoları, Hamas militanlarının saklanma ve toplanma yerleri ile tanksavar mevzileri de bulunuyordu.

IDF’nin Yaptığı Son Açıklama

İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF), Gazze Şeridi’nin kuzeyinde kara operasyonlarını genişletmeye devam ediyor. IDF tarafından yapılan açıklamada, gece boyunca teröristlerin etkisiz hale getirildiği, terörist altyapının ve askeri yerleşkelerin imha edildiği belirtildi.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap