KITSAB: “KKTC’ye turlar artırılacak…”

Kuzey Kıbrıs turizmini canlandırmaya yönelik işbirliği kararları, Kıbrıs Türk Turizm ve Seyahat Acenteleri Birliği (KITSAB) ile Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) yetkilileri tarafından alındı.

Yayın: 27.05.2024 - 15:08

36 kez okundu

KITSAB: “KKTC’ye turlar artırılacak…”

KITSAB’ın yazılı açıklamasına göre, Türkiye’nin Diyarbakır ilinde düzenlenen Mezopotamya Turizm ve Gastronomi Fuarı’nda Kuzey Kıbrıs da tanıtıldı. KITSAB heyeti, 23 – 26 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen bu fuara katıldı. Fuarda, Kuzey Kıbrıs’ın turizm potansiyeli ve Kıbrıs Türk mutfağının lezzetleri tanıtıldı.

Diyarbakır’daki fuarda, KITSAB heyeti ile TÜRSAB heyetleri bir araya geldi ve KKTC Turizm Bakanlığı yetkilileri de toplantıya katıldı. KITSAB Asbaşkanı Oğuz Akançay ve TÜRSAB Başkan Yardımcısı Davut Günaydın’ın yönettiği toplantıda, Kuzey Kıbrıs turizmini canlandırmak için çeşitli kararlar alındı.

Bu kararlar arasında, Kuzey Kıbrıs’ın tanıtımı ve casinolar dışındaki otellerin teşvik edilmesi, kültürel, gastronomik, doğal ve macera turlarının artırılması gibi adımlar bulunmaktadır. Ayrıca, ulaşımdaki sorunların ele alınması ve uçak bilet fiyatlarının iyileştirilmesi için üst düzey temaslarda bulunulması kararlaştırıldı.

TÜRSAB’ın yaklaşık 16 bin üyesinin kullandığı ROTA sistemi, KITSAB’a üye acentelerin de dahil edilmesi kararı alındı. Bu sayede, KITSAB üyesi acenteler ile TÜRSAB üyesi acenteler arasında karşılıklı satış imkanı sağlanacak. Bu kararın uygulanması için hukuki bir çalışma yapılacak ve iki örgütün üyeleri arasında karşılıklı satışlar gerçekleştirilebilecek.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap