Kremlin’den Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’ncü yılı için kutlama

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yılına dair yaptığı açıklamada, "Türkiye, geçtiğimiz yüzyılda büyük bir gelişme kaydederek ileri ve etkili bir devlet haline geldi. Bu önemli yıl dönümünde, dost ve işbirliği yaptığımız ülkeyi içtenlikle tebrik etmek istiyorum" dedi.

Yayın: 27.10.2023 - 12:13

45 kez okundu

Kremlin’den Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’ncü yılı için kutlama

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıl dönümü vesilesiyle yaptığı açıklamada, Türkiye’nin tarihindeki en önemli başarılarını sürdürdüğünü ve katladığını vurgulayarak, “Türkiye geçtiğimiz yüzyılda büyük bir gelişme kaydederek ileri ve etkili bir devlet haline geldi” dedi.

Peskov, Anadolu Ajansı muhabiriyle yaptığı söyleşide Cumhuriyet Bayramı’nın 29 Ekim’de kutlanacağına dikkat çekerek, “Bu önemli yıl dönümünde, dostlarımızı içtenlikle tebrik etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Rusya’da Türkiye’ye yönelik genel bir sevgi ve olumlu bakış olduğunu belirten Peskov, “Rusya’da Türkiye’yi seviyorlar ve başarılarından memnun oluyorlar. Türkiye, tarihi kazanımlarını sadece korumakla kalmadı, aynı zamanda geçtiğimiz yüzyılda gelişti ve ileri ve etkili bir devlet haline geldi” şeklinde konuştu.

Rusya ile Türkiye arasındaki güvene dayalı ortaklık ilişkilerini büyük önemsediklerini vurgulayan Peskov, bu ilişkilerin daha da güçlenmesini umduklarını ifade etti.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap