KTOEÖS 9 kasım perşembe günü miting ve yürüş yapacak

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS), 9 Kasım Perşembe günü saat 15.00'te sendika binasında toplanarak yürüyüş ve miting düzenleyecek.

Yayın: 07.11.2023 - 12:11

34 kez okundu

KTOEÖS 9 kasım perşembe günü miting ve yürüş yapacak

KTOEÖS Başkanı Selma Eylem, bu etkinlikle öğrencilerin yaşadığı olumsuz şartlara ve okul koşullarına dikkat çekmekte ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın sorumluluklarını yerine getirmediğini ifade edecek. Sendika, öğretmenlerin, sendikanın ve öğrencilerin itibarsızlaştırılmasına ve dayatmalara karşı mücadele etmeye devam edeceğini belirtecek. Yarınki eyleme katılacak okullar da açıklandı.

Dolayısıyla, KTOEÖS tarafından 9 Kasım Perşembe günü düzenlenecek yürüyüş ve miting, öğretmenler, öğrenciler ve sendika üyeleri tarafından gerçekleştirilecek bir protesto etkinli olacak.

Katılacak okulların listesi

“Lefkoşa Türk Lisesi, Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi, Sedat Simavi Endüstri Meslek Lisesi, Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulu, İrsen Küçük Ortaokulu, Demokrasi Ortaokulu, Bayraktar Ortaokulu, Değirmenlik Lisesi, Meral Vedat Ertüngü Lisesi, Polatpaşa Lisesi, Anafartalar Lisesi, Osman Nejat Konuk Ortaokulu, Lapta Yavuzlar Lisesi, Esentepe Ortaokulu, Erenköy Lisesi, Bekirpaşa Lisesi, Mehmetçik Ortaokulu, İskele Ticaret Lisesi, İskele Evkaf Türk Maarif Koleji, Dipkarpaz Recep Tayyip Erdoğan Ortaokulu, Kurtuluş Lisesi, Şehit Turgut Ortaokulu, Güzelyurt Meslek Lisesi”

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap