KTTO YK üyesi Omaç Cin yabancıların mülk meselesini değerlendirdi

Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) Yönetim Kurulu Üyesi Omac Cin, yabancılara kontrolsüz ve kriteriz emlak satışlarına ilişkin olarak özel bir yasa veya çalışmanın gerekli olmadığını belirterek, bu konunun kontrolünün Vergi ve Tapu dairelerine düştüğünü ifade etti.

Yayın: 25.10.2023 - 17:05

57 kez okundu

KTTO YK üyesi Omaç Cin yabancıların mülk meselesini değerlendirdi

Ülkemizde yabancılara kontrolsüz ve kriteriz emlak satışları konusu hala gündemde bulunuyor. Bu konuda çeşitli spekülasyonlar olsa da bazı sağduyulu kişiler bu durumun “bir gariplik” olduğunu düşünüyorlar. Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) Yönetim Kurulu Üyesi Omac Cin, yabancılara kontrolsüz ve kriteriz emlak satışlarının kontrolü için özel bir yasa veya çalışmaya gerek olmadığını iddia ediyor. Ona göre, bu konunun denetimi Vergi ve Tapu daireleri aracılığıyla kolayca yapılabilir.

Cin, bir televizyon programında konu hakkında sorulduğunda, “Bu konu, bu tartışma herhangi bir yeni yasa da istemez… Bir avukat 300 dönüm arazi mi aldı? Vergi Dairesi’ne ya da Tapu Dairesi’ne gidip, bu mülkün kaynağını nereden bulduğunu sorsunlar, diye?” şeklinde konuştu. Yani, Cin’e göre, bu konu Vergi ve Tapu Dairesi işbirliği ile kolayca denetlenebilir.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap